Kopał w ogródku i natrafił na czarny worek. Zajrzał do środka i wpadł w panikę, ale najgorsze wydarzyło się chwilę potem, od razu pobiegł do domu

Kopał w ogródku i natrafił na czarny worek. Zajrzał do środka i wpadł w panikę, ale najgorsze wydarzyło się chwilę potem, od razu pobiegł do domu Źródło: Pixabay / Goumbik

Grób, który odkopał ten mężczyzna, okazał się szokującym odkryciem. Gdy to zobaczył, od razu poprosił o wsparcie lokalną służbę bezpieczeństwa. Nie byli jednak chętni do pomocy.

Grób, który Rosjanin odkopał w swoim ogródku, całkowicie go przeraził. Gdy tylko uświadomił sobie, co odnalazł, od razu poprosił o wsparcie lokalne służby. Oni jednak nie byli chętni do pomocy. Mężczyzna został z przerażającym odkryciem zupełnie sam.

Rosjanin odkopał grób we własnym ogrodzie

Witalij Kwasza, mieszkający na dalekiej Syberii obok miasta Błagowieszczeńsk, zaczął przekopywać ogród w celu położenia fundamentów pod nowe pomieszczenie, które chciał dobudować do swojego domu. W pewnej chwili natknął się na czarne worki ukryte pod ziemią. Gdy tylko do nich zajrzał, ich zawartość go przeraziła.

- Najpierw wykopałem jedną czaszkę, potem drugą i kolejne, jakby nie było ich końca – powiedział w rozmowie z Deutsche Welle.

Z każdym ruchem łopaty wykopywał nowe, ludzkie szczątki. Wiele ze znalezionych czaszek miało widoczne dziury po kulach. To nasunęło mężczyźnie podejrzenie, że mogą należeć do ofiar stalinowskiego reżimu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grób skrywał szczątki ofiar stalinizmu

Rosjanin postanowił o swoim przerażającym znalezisku poinformować władze. Na miejsce przyjechali przedstawiciele Komitetu Śledczego Rosji. Funkcjonariusze potwierdzili domysły pechowego znalazcy. Kości zakopane w workach po mące,pochodziły z okresu lat 30. XX wieku. Nie zrobiono jednak nic więcej, a właściciel ogrodu został pozostawiony bez żadnej pomocy.

- Przez cały rok prosiłem władze o pomoc. Powiedzieli, że nie mają ani pieniędzy, ani personelu. Jedyne, co mi obiecali, to to, że przybędą i zabiorą szczątki. Ale ja musiałbym je wykopać – opowiada Witalij Kwasza.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie

2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Po zorganizowaniu pomocy udało się uprzątnąć masową mogiłę. Łącznie spoczywało tam 60 ciał. Na cmentarzu pochowano jedynie kilka osób, których szczątki wykopano w ogrodzie.

- Ich groby są oznaczone jedynie małą metalową płytką z wygrawerowanym numerem. Odmówiono im ich nazwisk i godności – kończy opowieść Rosjanin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. Gdy panna młoda weszła do kościoła goście zaniemówili. Nawet ksiądz był zniesmaczony tym, co zobaczył
  3. Kamila poczuła ból w lewej nodze. Gdyby nie szybka reakcja, już by nie żyła
  4. Znaki zodiaku, które powinny uważać w długi weekend. 3 z nich będą miały wyjątkowego pecha
  5. Samolot spadł na dom Polaków, wbił się aż do piwnicy. Pilot zginął w męczarniach, rodzina straciła wszystko

źródło: o2

Następny artykuł