Polacy uwielbiają kaszankę z grilla, ale mało kto wie, co jest w środku. Skład przyprawia o zawrót głowy

Polacy uwielbiają kaszankę z grilla, ale mało kto wie, co jest w środku. Skład przyprawia o zawrót głowy Źródło: Pixabay.com RealAKP

Robi się coraz cieplej, a co za tym idzie, więcej osób chwyta za grill i przygotowuje tak uwielbiane przez Polaków grillowane mięso. Na ruszcie obok klasycznej kiełbasy i karkówki, nie może zabraknąć także kaszanki, która ma wielu swoich sympatyków. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej składu, warto to wiedzieć.

Grill to jedna z tych wiosennych i letnich aktywności, które Polacy wręcz uwielbiają. O tym, że grillowane jedzenie nie jest zbyt zdrowe, wiedzą już małe dzieci, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę ze składu choćby kaszanki. Niektórym może poważnie zaszkodzić.

Grill i kaszanka to niemal nierozłączna para. Warto jednak znać jej skład

Kaszanka z reguły jest zrobiona z podrobów, z wątróbki wieprzowej, skórek i krwi. Nie bez powodu w nazwie tej kiełbasy znajduje się człon "kasza", bo wewnątrz możemy znaleźć także kaszę gryczaną lub jęczmienną. Z pozoru mogłoby się wydawać, że taka ilość składników wpływa na wysoki poziom przetworzenia produktu.

Okazuje się, że nic bardziej mylnego, bo kaszanka jest jedną z najmniej przetworzonych wędlin. W jej składzie nie ma zbyt wielu sztucznych składników. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na etykietę, zwracajmy uwagę o te z najwyższą zawartością podrobów i kaszy. Wybierając odpowiednie produkty, dostarczymy organizmowi więcej cennych składników odżywczych.

Niektórym kaszanka może zaszkodzić

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzięki kaszance otrzymamy sporo żelaza, błonnika i witamin, wspomagając nasz układ nerwowy, hormonalny i immunologiczny. Ze względu na kaszę, kaszanka ma właściwości odkwaszające i regulujące przemianę materii. Jednak nie dla wszystkich będzie ona korzystna, niektórym wręcz zaszkodzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna awaria dwóch dużych banków. Klienci nie mogą korzystać z kart płatniczych
2. 30-letnia córka Cezarego Pazury wygląda nieziemsko. Właśnie zrobiła niezwykłą rzecz

Osoby z nadciśnieniem, nadwagą i chorobami serca powinny wystrzegać się kaszanki. Głównie ze względu na dużą zawartość niezdrowych tłuszczów oraz kaloryczność. Ponadto zawiera szkodliwe puryny, mogące powodować stany zapalne w stawach. Dlatego warto pamiętać o umiarze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy otwarcie granic? Jest deklaracja szefowej resortu rozwoju
  2. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News