Ogromne kary za grilla. Policja zaczyna kontrole w całej Polsce

Ogromne kary za grilla. Policja zaczyna kontrole w całej Polsce Źródło: Unsplash Matthieu Joannon

Piękna pogoda za oknem jest dla wielu z nas ogromną pokusą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niejednej osobie przez myśl przeszedł grill. Jednak panująca pandemia i związane z nią obostrzenia sprawia, że ta forma aktywności może wiązać się z konsekwencjami.

Nie da się ukryć, że grill jest jedną z ulubionych rozrywek podczas ciepłych i słonecznych dni. Piękne aromaty i spotkania ze znajomymi mogą na razie pozostać wyłącznie w sferze marzeń. Policja będzie dokonywała kontroli. Nakładane kary mogą być dotkliwe.

Pandemia sprawia, że możemy obejść się smakiem

Zagrożenie epidemiologiczne przyczyniło się do wprowadzenia wielu utrudnień. Okazuje się, że grill we własnym ogródku może ściągnąć na nas kłopoty. Policja zapowiedziała wzmożone kontrole i będzie nakładać kary za nieprzestrzeganie wytycznych. Wszystkiemu winna jest pandemia, którą wywołał koronawirus.

Choroba rozprzestrzenia się najszybciej w skupiskach ludzkich. W związku z tym nawet niepozorny grill ze znajomymi może nieść ryzyko infekcji. Okazuje się, że nawet na ogródkach działkowych obowiązują zasady narzucone przez państwo. Jakie kary przewidywane są za ich nieprzestrzeganie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zakazany grill. Policja zapowiedziała kary

Niestety ograniczenia wprowadzone w trakcie trwania pandemii sprawiają, że grill musi jeszcze poczekać. Oczywiście właściciele ogródków mogą przebywać na ich terenie. Jednak zakazano na nich pewnych aktywności. Można do nich zaliczyć organizowanie imprez towarzyskich, picie alkoholu oraz grillowanie. Piękna pogoda za oknem sprawia, że ciężko oprzeć się takim pokusom. Jednak niezastosowanie się do nowych zasad wiąże się ze sporymi konsekwencjami.

Policja zapowiedziała wzmożone kontrole na terenach ogrodów działkowych. W przypadku zaobserwowania biesiadników, nie będącymi członkami najbliżej rodziny, funkcjonariusze mogą ukarać nas mandatem w wysokości 500 złotych. W związku z tym lepiej zorganizować grilla w bardziej przyjaznych okolicznościach.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wybitny polski dziennikarz, prawdziwa legenda. Tragiczne informacje obiegły media

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Warto zauważyć, że obostrzenia nie są bezcelowe. Dzięki nim możliwe będzie uniknięcie szybszego rozprzestrzeniania się pandemii. Koronawirus infekuje coraz więcej osób. Unikanie kontaktów międzyludzkich może być niezwykle pomocne w walce z pandemią. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewanowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Nagranie z awantury w Biedronce podbija sieć. Rzuciła się na kasjerkę z rękami, dantejskie sceny
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Zdrada w "Sanatorium miłości" wyszła na jaw. Władek ośmieszył ją przed całą Polską
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News