Grill w czasie pandemii.
Unsplash Evan Wise
Jakub Kossakowski - 3 Maja 2020

Urządzasz grilla? Możesz dostać kosmiczny mandat, koniecznie trzeba pamiętać o jednej rzeczy

Majówka zaostrzyła nasz apetyt na grill, jednak podczas pandemii wiele osób musi obejść się smakiem. Niektórzy starają się przechytrzyć obowiązujące obostrzenia. Kara za jedno z rozwiązań może być niezwykle dotkliwa. Czego powinniśmy się wystrzegać?

Tegoroczna majówka obfitowała w deszcze, natomiast ciepłe dni dopiero się rozpoczynają. Dla niektórych będzie to pokusa, aby zorganizować grill w gronie rodziny i przyjaciół. Nie należy jednak zapominać o tym, że wciąż stoimy w obliczu zagrożenia epidemiologicznego.

Zagadka może wydawać się prosta, jednak to tylko pozory.Tylko pozornie zagadka jest prosta. Na zdjęciu jest 12 błędów, większość osób poddaje się przy 8Czytaj dalej

Niepozorny grill może skutkować dotkliwą karą finansową

Nieraz grill potrafił zapewnić potrawom niebywale zachwycający smak. Niestety podczas pandemii wielu z nas musi pogodzić się z zakazami dotyczącymi zgromadzeń. Część osób nie mogła zaznać majówkowego grillowania z powodu objęcia kwarantanną. Niektórzy starają się obejść tego typu obostrzenia i robią rzecz, która może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Warto wystrzegać się tego typu zachowań.

Nie da się ukryć, że Polacy są niezwykle pomysłowi w kwestii obchodzenia najróżniejszych zakazów. Nieraz mogliśmy być świadkami tego jak nasi rodacy prześcigają się w sposobach na wymyślne unikanie przepisów. Nie inaczej jest w czasie ciepłych dni, które aż proszą się o to, by grill ponownie się rozżarzył. Jedno z rozwiązań może sprowadzić na nas nie lada tarapaty. Czego nie powinniśmy robić?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

RosółTajemny przepis kucharzy na powalający rosół. Sekretem jest jeden składnik, o którym nikt by pomyślałCzytaj dalej

Gdzie nie powinniśmy grillować?

Piękna pogoda i grill to idealne połączenie, jednak domowe zacisze z pewnością nie jest miejscem, w którym powinniśmy rozpalać brykiet lub węgiel. Niektórym osobom przez myśl przyszło przeniesienie tej atrakcji na balkon. Dym może znacząco przeszkadzać sąsiadom. Największy problem stanowi zagrożenie wybuchem pożaru. Z uwagi na to grill organizowany w domowym zaciszu, do którego należy również nasz balkon, jest nielegalny. Robiąc to powinniśmy liczyć się z tym, że możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł. Nie da się ukryć, że tego typu kara jest dotkliwa. Na szczęście istnieją sposoby na domowe grillowanie bez użycia ognia.

Dzisiaj grzeje:

1.Niestety, służby ratownicze odnalazły ciało w zbiorniku wodnym. Prokurator na miejscu, trwa przesłuchiwanie świadków
2. Komunikat Ministerstwa Zdrowia o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń. Jest ważna uwaga

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup grilla elektrycznego. Tego typu urządzenia możemy bez przeszkód używać w domu lub na balkonie. Wartym uwagi jest również grill na płytę indukcyjną. Zazwyczaj jest on większy od swojego elektrycznego odpowiednika. Tańszą alternatywą dla tych rozwiązań może być patelnia grillowa. Okazuje się, że przebywanie w domu nie wyklucza grillowania, jednak należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nieużywaniu standardowych grilli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marta spędziła 3 lata w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  2. Druzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanie
  3. Zaczęła trzeć kapustą o dywan. Nawet teściowej odebrało mowę, gdy zobaczyła efekt końcowy
  4. Natalia dopiero na kwarantannie poznała prawdziwe oblicze teściowej. Jest na skraju wytrzymałości
  5. Była żona Kamila Durczoka w końcu przerwała milczenie. Wolałaby zapomnieć, wstyd zmusił ją do radykalnych kroków
  6. Wyrzucanie liści kalafiora jest 1 z największych błędów popełnianych przez niemal wszystkich. Można je spektakularnie wykorzystać

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Źródło: Haps

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News