Grecy zaczynają bać się o swoje zdrowie po tym, jak jeden z holenderskich turystów został hospitalizowany po wykryciu u niego objawów cholery. Jeśli badania wykażą, że to właśnie ta choroba osłabiła mężczyznę, będzie to pierwsze zachorowanie w Grecji na cholerę od 22 lat.

Władze greckie niezwłocznie wezwały obywateli do zachowania szczególnej ostrożności podczas spożywania posiłków i do zachowania jak największej higieny. Cholera bowiem przenoszona jest najczęściej w brudnym jedzeniu i wodzie.

Istnieją podejrzenia, że za sprawą stoi napływ imigrantów do Grecji. Choroba w tym śródziemnomorskim kraju jest niezwykle rzadka, a z kolei we wrześniu tego roku w Iraku zachorowało na nią 121 osób. Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten przypadek za epidemię, z czego ostatnia taka miała mieć miejsce w Iraku trzy lata temu. Irakijczycy są też jedną z najliczniejszych grup imigrantów docierających do wybrzeży Grecji.

Nie jest jednak pewne czy faktycznie Grecy mają do czynienia z cholerą. Greckie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób jak na razie sprawdza, czy hospitalizowany mężczyzna faktycznie zachorował na tę właśnie chorobę. Objawami, które wystąpiły u mającego 79 lat Holendra, są biegunka i bardzo podwyższona temperatura ciała.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: onet.pl
pt

Zobacz również