Jak pisze portal forbes.pl powołując  się na opinię międzynarodowych ekspertów finansowych, Grecja najprawdopodobniej zbankrutuje już jutro, we wtorek 30 czerwca.

Przypomnijmy, że wskutek braku porozumienia pomiędzy eurogrupą a rządem greckim, Europejski Bank Centralny nie zdecydował się na przedłużenie pakietu pomocowego dla greckich banków, który kończy się 30 czerwca. Decyzja ta spowodowała zamknięcie wszystkich banków w Grecji oraz ograniczenie wypłat z bankomatów, pod którymi już w tej chwili ustawiają się ogromne kolejki do 60 euro dziennie.

Jak mówi cytowana przez forbes.pl Fiona Mullen, dyrektor firmy konsultingowej Sapienta Economics: Ateny najprawdopodobniej  zbankrutują już 30 czerwca, kiedy nie zwrócą 1.6 miliarda euro Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu.

W niedzielę 5 lipca w Grecji ma odbyć się referendum, w którym Grecy wypowiedzą się czy popierają kontynuowanie polityki „zaciskania pasa” narzucaną im przez Unię Europejską. Głosowanie odbędzie się pomimo sprzeciwu reszty członków strefy Euro i może stać się początkiem końca Grecji w tej strefie.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM
Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również