Zamieszki ogarnęły miasto Oreokastro w północnej Grecji. Uchodźcy podpalili kosze na śmieci i samochód 76-letniego Greka, który śmiertelnie potrącił imigrantkę i jej dziecko. Jak dotąd przyczyny wypadku nie są jasne.

Imigranci wszczęli rozruchy od razu po tym jak dotarła do nich wieść o śmierci kobiety z obozu dla imigrantów. Wściekli uchodźcy podpalili samochód Greka i znajdujące się wokół niego kosze na śmieci. Na miejsce przyjechały oddziały policji, by opanować sytuację. Aresztowano kilku agresorów i 76-latka, który prowadził auto.

Oprócz kobiety i dziecka w wypadku ucierpiał też nastolatek mieszkający w uchodźczym obozie. Nieletni trafił jednak natychmiast do szpitala w Salonikach, gdzie lekarze oświadczyli, że jego stan jest stabilny.

Władze miasta boją się, że zamieszki ogarną całe miasto. W Oreokastro bowiem co chwilę uchodźcy ścierają się z lokalną społecznością, która jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów. Ostatnio w mieście miały miejsce masowe protesty mieszkańców, którzy są przeciwni przyjmowaniu dzieci imigrantów w szkołach państwowych. Sytuacja w tym rejonie jest bardzo napięta.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również