Grażyna-Wolszczak-yt-1
fot. youtube.com/Plejada
Jan Odyniec - 4 Kwietnia 2018

Grażyna Wolszczak właśnie straciła wszystko. Zrozpaczona, załamana, bezsilna

Ta dramatyczna historia dotyczy wielu znanych osób. Wśród nich jest także Grażyna Wolszczak, popularna polska aktorka, występująca m.in. w serialu "Pierwsza Miłość". Kobieta straciła wszystkie swoje oszczędności przez oszustów, wobec których toczy się obecnie śledztwo.

Sprawa dotyczy szwedzkiej Galleri New Form, mieszczącej się w Gdyni. Firma należąca do Timeless Gallery Group oferowała sprzedaż dzieł sztuki z dużym zyskiem. Mechanizm był prosty: trzeba było znaleźć bogatych klientów, którzy zostali zwabieni chęcią łatwego zysku. Mogli oni zainwestować 100 tys. zł albo nawet więcej, w zamian za co otrzymywali certyfikat własności rzeźby lub obrazu. Po 10 miesiącach inwestorom obiecano zysk nawet 15-18%. Początkowo galeria nawet wypłacała odsetki klientom, co sprawiło, że stała się bardzo popularna. Potem jednak odsetki się skończyły, zaś w lutym do firmy, prowadzonej przez Joannę S. wkroczyła ABW.

Grażyna Wolszczak nie jest jedyna

Okazało się, że Timeless Gallery Group jest niczym innym, a jedynie kolejną piramidą finansową, podobną do Amber Gold. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku, gdzie zawiadomienie złożyli: Generalny Inspektor Informacji Finansowej oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Poszkodowanymi są przede wszystkim znani, bogaci ludzie. To oni byli głównym klientem oszukańczej galerii. Należą do nich właśnie Grzażyna Wolszczak, a także Jolanta Fraszyńska i Omenaa Mensah. Tylko Fraszyńska wypowiedziała się w tej sprawie. - Włożyłam w to wszystkie oszczędności. Były przeznaczone na mieszkanie dla córki - mówi załamana aktorka. Inne znane osoby nie wypowiedziały się na ten temat. To pokazuje, jak są załamane i jak czują się oszukane i poniżone tym, jak dały się wrobić.

Są też tacy, którzy nie dali się oszukać

Wśród polskich gwiazd są też jednak takie osoby, które nie dały się omamić obietnicami ogromnych zysków. Wśród nich jest słynny polski lekkoatleta, tyczkarz Władysław Kozakiewicz. Sportowiec też miał okazję zapoznać się z ofertą Timeless Gallery Group. - Byłem akurat w Warszawie i zostałem zaproszony przez Jacka Wszołę. To było dla mnie podejrzane. To jest na wariackich numerach. Ja się zbytnio nie znam na sztuce, ale jakby mi się coś podobało, to bym kupił, ale nie jestem tak majętny, żeby kupować za 100 czy 200 tys. zł. Znajomy kiedyś zastawił swoje mieszkanie, żeby coś kupić. A powiesić na ścianie mogę sobie obraz, jak mi wnuczka narysuje. Przynajmniej jest darmowy - wyjaśnia mistrz.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Tak wygląda twarz kobiety podczas ORGAZMU [FOTO]
  2. Skandal roku! Doda pokazała screeny, które pogrążą Rozenek i Górniak (ZDJĘCIA)
  3. Gwiazdor oszalał! Chciał ZABIĆ Artura Szpilkę
ZAMIANA
duda_bujakiewiczUwierzysz, że one mają tyle samo lat?! Gwiazdy w tym samym wiekuCzytaj dalej
cichopek_mroczek"M jak miłość": Jak zmieniły się gwiazdy serialu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News