Nie żyje polska dziennikarka. Śledczy: Zamordowano ją

Nie żyje polska dziennikarka. Śledczy: Zamordowano ją Źródło: fot. Flickr

Grażyna Mikłaszewicz-Sewastianowicz była zdolną dziennikarką, kojarzoną szczególnie z lokalnymi mediami z Suwałek. Jej tajemnicza śmierć w wieku 63 lat wywołała wiele kontrowersji i wątpliwości. Prawdopodobnie nie były one nieuzasadnione, gdyż policja zatrzymała właśnie potencjalnego mordercę.

Dziennikarka pracowała przede wszystkim dla "Gazety Współczesnej". Czytelnicy kojarzyli ją także z "Tygodnikiem Suwalskim", którego była w przeszłości redaktor naczelną.

Grażyna Mikłaszewicz-Sewastianowicz: tajemnicza śmierć

Kiedy 21 kwietnia media obiegła informacja, że Mikłaszewicz-Sewastianowicz nie żyje, jej fani oraz przyjaciele byli zdruzgotani. Początkowo sądzono, że zmarła śmiercią naturalną, jednak śledczy doszli ostatecznie do całkowicie innych wniosków. - Na ciele oraz w organach wewnętrznych odkryto obrażenia, wskazujące na to, że przyczyniły się do niej osoby trzecie - poinformowała gazeta, dla której pracowała dziennikarka. Ostatecznie policja zdecydowała się więc zatrzymać męża zmarłej Mikłaszewicz-Sewastianowicz. Służby podejrzewają bowiem, że mógł przyczynić się do jej przedwczesnej śmierci.

Niespodziewane oskarżenia

- Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszkodzeń ciała, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonej. Z uwagi na obawę matactwa i zagrożenie surową karą do sądu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - przekazała w rozmowie z mediami Joanna Orchowska, pełniąca funkcję prokurator rejonowej w Suwałkach. Obecnie mężczyzna trafił więc do aresztu na najbliższe dwa miesiące. W tym czasie śledczy przeprowadzą szczegółową sekcję zwłok, która wskaże, czy mąż realnie przyczynił się do śmierci dziennikarki. Jeżeli tak, grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Walduś ze „Świata wg Kiepskich” potrzebuje pomocy. Rękę wyciągnęła Kowalska
  2. Płoną budynki pod Warszawą. Trwa ogromna akcja
  3. Berlin: 11-letni chłopiec z Polski zmaltretowany na ulicy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News