MSWiA zamknie granice i wprowadzi kontrole. O co chodzi?

MSWiA zamknie granice i wprowadzi kontrole. O co chodzi? Źródło: youtube.com

Granice Polski doczekają się wzmożonej kontroli? Takie szokujące doniesienia płyną z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wjazd do Polski może być utrudniony, a szczegółowe kontrole graniczne potrwają niemalże miesiąc. Co jest przyczyną tak znacznego podwyższenia środków bezpieczeństwa na granicy?

Granice Polski staną się na jakiś czas pilniej strzeżone niż dotychczas. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mówi nawet o kilkudziesięciu tysiącach osób, które będą musiały przejść przez specjalistyczne kontrole na wjeździe do Polski. Wzmożona polityka bezpieczeństwa jest związana z wydarzeniem politycznym na najwyższym szczeblu, które zostanie zorganizowane w naszym kraju.

Granice Polski pod ścisłą kontrolą na czas szczytu

Między 22 listopada a 16 grudnia do Polski przyjadą szefowie rządów, ministrowie, naukowcy, biznesmeni i przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego świata. Wszystko w związku z organizowanym w Katowicach szczytem klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak podają oficjalne źródła, do stolicy Górnego Śląska przyjedzie nawet 30 tysięcy osób z 197 państw. Tyle nacji jest stronami Konwencji Klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tego tytułu, rząd zdecydował na podwyższenie wszelkich środków bezpieczeństwa na czas szczytu klimatycznego. W to wliczone jest również zaostrzenie kontroli ruchu międzynarodowego na granicach. Takie kontrole mają zwiększyć bezpieczeństwo wewnętrzne przez uniemożliwienie wjazdu do Polski osób stanowiących potencjalne zagrożenie terrorystyczne. Rząd planuje też wyłapać w taki sposób osoby reprezentujące organizacje antyglobalistyczne. Jak informuje stacja RMF FM, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji szacuje, że kontroli zostanie poddanych nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Koszty tak wielkiego przedsięwzięcia sięgną 4 milionów złotych.

Szczyt klimatyczny ONZ w Polsce

Decyzja o organizacji szczytu klimatycznego w naszym kraju zapadła w ubiegłym roku podczas konferencji klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Marrakeszu. Do miana gospodarza wydarzenia pretendowały Gdańsk i Katowice. O zwycięstwie miasta leżącego na Górnym Śląsku poinformowali w czerwcu ówczesny minister środowiska Jan Szyszko i sekretarz wykonawczej konwencji klimatycznej Patricia Espinosa.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Nowy spot PiS to hit internetu. Internauci duszą się ze śmiechu
  2. Znanej dziennikarce zostało tylko kilka dni życia. Pożegnała fanów
  3. Przed odejściem Krzysztof Łapiński dotkliwie poniżył Dudę. Odkryto kulisy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News