Polska zamyka swoje granice! Kontrole na przejściach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą

Polska zamyka swoje granice! Kontrole na przejściach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą Źródło: Fot. Flickr

Granice Polski będą zamknięte! Będą ponownie kontrole na przejściach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. To wszystko z ważnego powodu, który dotyczy naszego kraju. Szykujcie się na spore utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z naszego kraju.

Granice Polski będą zamknięte, Ci, którzy planują podróż do Polski albo chcą z niej wyjechać, muszą uzbroić się w cierpliwość. Na przejściach granicznych z Niemcami Czechami Słowacją i Litwą będą wzmożone kontrole. Wszystko to z bardzo ważnego powodu, a priorytetową sprawą przy tym wydarzeniu jest bezpieczeństwo. Od 2007 roku Polska podpisała Układ z Schengen, który gwarantuje swobodny przepływ pomiędzy krajami Unii Europejskiej oraz państwami, które podpisały układ, a nie należą do UE, między innymi Monako, Szwecja, San Marino czy Islandia. Także loty pomiędzy tymi państwami nie wymagają już paszportów oraz wiz, lecz trzeba często mieć ze sobą dokument, który potwierdza naszą tożsamość np. dowód osobisty. Od czasu do czasu wracają jednak kontrole na granicach naszego państwa. Na przejściach granicznych z państwami, które nie są członkami UE, są oczywiście stałe kontrole graniczne. Z takimi krajami jak Czechy, Słowacja, Niemcy i Litwa mamy odpowiednie porozumienia i ruch tam jest otwarty. Ze względu na różne wydarzenia kontrole się przywraca i tak jest i tym razem.

Granice Polski będą kontrolowane

Od 22 listopada do 16 grudnia 2018 roku tymczasowo zostaną wznowione kontrolę na granicach z państwami Unii Europejskiej, z którymi graniczymy. Chodzi o konferencję COP24, która będzie miała miejsce w tych dniach w Polsce, a konkretnie w Krakowie. Informacje podała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Tymczasowe kontrole na granicach prowadzone będą w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale oraz tzw. schengenbusy tj. specjalistyczne pojazdy z dostępem m.in. do baz danych. Kontrole prowadzone będą wyrywkowo w oparciu o analizę ryzyka - powiedziała Konieczniak. Rzeczniczka podała również, że kontrole będą doraźne tzn., że nie będą one w stałych miejscach i o stałych porach. Będzie obowiązywała zasada typowania kontroli. Mimo to może to oznaczać utrudnienia w ruchu granicznym. Podróżni powinni pamiętać o tym, aby posiadać przy sobie niezbędne dokumenty do podróżowania. Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej muszą posiadać dowody osobiste lub paszporty, a ludzie z innych krajów ważny paszport i wizę, która uprawnia do przebywania na terenie danego kraju.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ogromna afera z nowymi emeryturami! Klapa PiS
  2. Donald Tusk odpala prawdziwą bombę! To zniszczy PiS
  3. Po weekendzie będzie najgorzej! Niepokojące doniesienia
  4. Jak często karmić psa? Złe karmienie może go skrzywdzić
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł