Granice kraju
ARTUR BARBAROWSKI/East News
Monika Majko - 27 Listopada 2020

Kolejne ostre zmiany dla Polaków od 7 grudnia. Fatalne informacje, nie każdy przekroczy granicę

Granice przekroczą tylko wybrane osoby, ostateczną decyzje podjęto ze względu na pogarszającą się sytuacje epidemiczną. Zagrożenie jest zbyt duże, kraj sąsiadujący z Polską nie miał innego wyjścia. Słowacja jest nieustępliwa w swoim postanowieniu.

Granice będą mogły przekroczyć tylko osoby, które wykażą negatywny wynik testu na COVID-19, taką decyzję podjęły władze kraju sąsiadującego z Polską w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Zakaz obejmuje również Polaków.

Granice będą otwarte tylko dla wybranych osób

Słowacki minister zdrowia Marek Krajczi przekazał najnowsze informacje w sprawie ruchu na granicach swojego państwa. W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w kraju naszych sąsiadów, podjęto decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń.

Policja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyłaPolicja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyłaCzytaj dalej

Marek Krajczi ogłosił w piątek 27 listopada 2020 roku, że od 7 grudnia, by wjechać na teren Słowacji, będzie trzeba okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. To duża zmiana wobec obecnie obowiązujących restrykcji.

Do tej pory przy przekraczaniu granic Słowacji negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa nie musieli okazywać m.in. studenci oraz pracownicy transgraniczni. Od 7 grudnia wyjątki te przestaną obowiązywać, a testy, zarówno PCR, jak i antygenowe, będą musiały być nie starsze niż 14 dni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Słowacką granicę przekroczą tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na COVID-19

W przyszłym tygodniu służby sanitarno-epidemiologiczne na Słowacji mają ustalić szczegółowe zasady związane z przekraczaniem granic i ewentualnym pobieraniem próbek na potrzeby testów antygenowych.

Minister zdrowia na Słowacji podkreślił, że choć ze wszystkich sąsiednich krajów najgorsza sytuacja epidemiczna panuje w Austrii, a w Polsce i w Czechach poprawia się, wszędzie jest obecnie gorsza niż na Słowacji. Nowe restrykcje mają uchronić naszych sąsiadów przed rozwojem pandemii.

W piątek Marek Krajczi ostrzegł również słowackich obywateli, że w najbliższym czasie ich kraj czeka wzrost liczby nowych zakażeń, co jego zdaniem ma być konsekwencją rozluźnienia przed dwoma tygodniami niektórych ograniczeń.

To ważna informacja dla Polaków - niektórzy planowali wyjechać z kraju za granicę, aby tam spędzić święta czy Sylwestra. Wielu rodaków wybiera Słowację na równi z Czechami jako dobry kierunek na narty. Jak wiadomo, w Polsce praktycznie niemożliwe będzie skorzystanie z wyciągów narciarskich.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzecz
 3. Sejm podjął ostateczną decyzję. W grudniu czekają nas spore zmiany, chodzi o niedziele handlowe
 4. Współwięźniarki były zgodne, co trzeba zrobić z mamą Madzi. Wszystko trwało kilka dni, powalające

Z kolei szef służb sanitarno-epidemiologicznych Jan Mikas przekazał, że mało prawdopodobne jest uruchomienie restauracji, kawiarni i barów przed końcem tego roku. Obecnie słowackie restauracje mogą wydawać wcześniej zamówione posiłki, a także korzystać z zewnętrznych tarasów.

Przy okazji Jan Mikas skrytykował przedsiębiorców, którzy zabudowują werandy i podkreślił, że miejsce przed restauracją może być zasłonięte maksymalnie z trzech stron.

Według szefa słowackich służb sanitarno-epidemicznych, obecnie rozmawianie o rozluźnianiu restrykcji jest zupełnie nie na miejscu.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Eksperci ostrzegają przed śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci. Każdy rodzic powinien o nim widzieć
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Najlepsza i najprostsza surówka z ogórków kiszonych. Warto ją jeść z ważnego powodu
 7. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News