Z ostatniej chwili: Unia Europejska zamyka granice, wiadomo na jak długo

Z ostatniej chwili: Unia Europejska zamyka granice, wiadomo na jak długo Źródło: pikio.pl

Unia Europejska w momencie kryzysu zamyka swoje granice. Ta informacja zaskoczyła wiele osób. Wszystko za sprawą panującej pandemii. Wiadomo, jak długo wjazd do krajów członkowskich będzie niemożliwy.

Unia Europejska podjęła niezwykle ważną decyzję. Zewnętrzne granice wspólnoty zostaną zamknięte. Szokujące informacje wstrząsnęły wszystkimi mieszkańcami krajów członkowskich. Koronawirus w dalszym ciągu się rozprzestrzenia i infekuje coraz więcej osób. Spowodowało to konieczność podjęcia tak radykalnych środków.

Rozwijająca się pandemia sprawiła, że granice zostaną zamknięte

Nie da się ukryć, że granice zamknięte przez Unię Europejską to odważne posunięcie. Decyzja spowodowana jest epidemią, którą wywołał koronawirus. Cały świat spotkał się z kryzysem epidemiologicznym, z jakim ludzkość nie borykała się od wielu lat. Takie zagrożenie sprawia, że niektóre dziania muszą być radykalne. W trosce o dobro obywateli Unii Europejskiej jej zewnętrzne granice zostaną zamknięte. Podano informacje dotyczące czasu trwania tej międzynarodowej izolacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak długo będzie trwało to obostrzenie?

Koronawirus przyczynił się do znacznych utrudnień w życiu codziennym. Pozostawanie w domu dla wielu może okazać się nużące, zwłaszcza kiedy za oknem wiosna daje o sobie znać. Jednak trzeba liczyć się z tym, że niezastosowanie się do wytycznych przyczynia się do zagrożenia nie tylko nas samych, lecz również innych osób narażonych na infekcję. Teraz możemy spotkać się z jeszcze cięższymi decyzjami związanymi z pandemią.

We wtorek podczas wideokonferencji spotkali się przywódcy 27 krajów członkowskich. Komisja Europejska przedstawiła im plan zamknięcia granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Przywódcy przystali na tą propozycję. W związku z tym granice zewnętrzne zostaną zamknięte. Wstępnie zostało ustalony czas obowiązywania tej blokady. Zgodnie z przekazanymi informacjami granice Unii Europejskiej będą zamknięte przez 30 dni. Istnieje jednak możliwość wydłużenia tego terminu. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z panującą pandemią. Zgodnie z tym, co powiedziała szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, kraje członkowskie mają natychmiastowo wprowadzić ograniczenia podróży do Unii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu. Pilne poszukiwania kobiet, których lekarz ma koronawirusa, duże niebezpieczeństwo

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Bez wątpienia taki środek zapobiegawczy może dla niektórych wiązać się ze sporymi utrudnieniami. Jednak należy zrobić wszystko by przeciwdziałać dalszej ekspansji koronawirusa. Zamknięcie granic w tej sytuacji może okazać się dobrym posunięciem. Czas pokarze, jak rozwinie się dalej ta kryzysowa sytuacja. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Mamie dwójki dzieci jako pierwszej podano testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wypowiedziała słowa, które przejdą do historii
  4. Ważny apel polskiego rządu ws. kwarantanny. Niewiele osób o tym wiedziało
  5. Dramatyczne informacje z zachodniej Polski. Matka zabiła 2-letnie dziecko, zrobiła to w najgorszy sposób
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: WP Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News