zamknięte granice Polacy
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 9 Listopada 2020

Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków

Granice zamknięte dla Polaków. Kolejne państwo zdecydowało się na taki krok, wpisując nasz kraj na listę państw określony jak niebezpieczne.

Granice zostały oficjalnie zamknięte dla Polaków. Oznacza to, że ruch turystyczny, przynajmniej na najbliższy czas, zostanie wstrzymany. Nasz kraj trafił na listę państw, określanych jako niebezpieczne.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Zamknięte granice dla Polaków. Nasz kraj wpisano na listę niebezpiecznych

Cypr zdecydował się na przeniesieni Polski do grupy krajów, które oznaczane są literą C. Państwa,znajdujące się w tej grupie są "niebezpieczne" pod względem ogromnego ryzyka zakażenia się koronawirusem. W związku z tym ruch turystyczny został wstrzymany.

Władze Cypru dokonały podziału krajów na trzy grupy: A, B oraz C. Do grupy A zaliczane są kraje bezpieczne, do grupy B - te, w których ryzyko zakażenia koronawirusem jest podwyższone, natomiast C - to kraje, które stały się niebezpieczne pod względem epidemicznym.

Do niedawna Polska znajdowała się w grupie krajów o podwyższonym ryzyku (B), ostatni drastyczny wzrost zachorowań sprawił jednak, że to się zmieniło. Nasz kraj został przeniesiony do kategorii C, w związku z czym granice dla polskich turystów zostały zamknięte.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Zakaz wjazdu na Cypr dotyczy jedynie wybranej grupy podróżujących. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawił się stosowny komunikat wyjaśniający, kto drogą wyjątku może polecieć na Cypr.

- Od 9 listopada Polska znajduje się w kategorii C. Z państw zaliczonych do tej kategorii na Cypr mogą przylecieć wyłącznie obywatele Republiki Cypryjskiej i członkowie ich rodzin, osoby mieszkające na stałe w Republice Cypryjskiej, członkowie korpusu dyplomatycznego oraz osoby, które uzyskały indywidualną zgodę władz cypryjskich - napisano na stronie resortu.

Wszystkie osoby, które podróżują z krajów grupy C są zobowiązane do okazania przed wjazdem na Cypr negatywnego wyniku testu na obecność koronawiruse (PCR). Musi on być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Obowiązkowe jest również odbycie 14-dniowej kwarantanny, a następnie przebadanie się po raz drugi na 48 godzin przed zakończeniem samoizolacji. Drugi test PCR musimy również wykonać na własny koszt.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało także o tym, że osoby, które podróżują na Cypr, muszą nie wcześniej niż 24 godziny przed wyjazdem wypełnić formularz Cyprus Flight Pass. Należy w niej wpisać dane kontaktowe, szczegóły lotu, przekazać powód wyjazdu, a także adres, pod którym będziemy przebywać.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Pojawia się tam również stosowna deklaracja o tym, że podróżny w ciągu 72 godzin przed wyjazdem nie wykazywał żadnych objawów wskazujących na zakażenie. Brak wypełnionego formularza może nas kosztować mandat w wysokości 300 euro, a nawet odmowę wjazdu na teren kraju.

Więcej aktualnych informacji na temat podróży na Cypr oraz specjalnych procedur wyjazdowych można znaleźć na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy, a także na stronie Ambasady Republiki Cypryjskiej w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  2. Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę polityczną
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  7. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News