Granice zamknięte na dłużej
pixabay.com NakNakNak
Weronika Wasiak - 8 Maja 2020

Granice zamknięte na dłużej. Komisja Europejska podała datę

Granice wciąż pozostają zamknięte i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie ulegnie to zmianie. Komisja Europejska podała dokładną datę przedłużenia tego obostrzenia. Nie takich informacji się spodziewaliśmy, czekając na zbliżające się wakacje.

Kiedy granice zostaną otwarte? Z najnowszych doniesień wynika, że raczej nie nastąpi to zbyt szybko. Choć epidemia zdaje się słabnąć, a władze wielu państwa decydują się na łagodzenie obostrzeń, granice nadal mają pozostać zamknięte. Komisja Europejska zdecydowała o ogłoszeniu dokładnej daty. Kiedy zatem możliwy będzie wyjazd do innego kraju?

Restauracje, termin otwarciaWiemy kiedy zostaną otwarte restauracje. Wiceminister podał dokładny terminCzytaj dalej

Granice zamknięte o wiele dłużej. KE podaje datę

Jak informuje Interia.pl, "Komisja Europejska wezwała w piątek państwa członkowskie i państwa stowarzyszone w ramach Schengen do przedłużenia czasowego zamknięcia granic dla podróży". Tłumaczono wówczas, że podróżowanie między krajami nie jest niezbędne, a dla bezpieczeństwa społeczeństwa i uniknięcia kolejnej fali zachorowań, granice nadal powinny zostać zamknięte.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

- Choć niektóre państwa stowarzyszone z UE i Schengen podejmują wstępne kroki w celu złagodzenia środków walki z rozprzestrzenianiem się pandemii, sytuacja jest niestabilna zarówno w Europie, jak i na całym świecie - wyjaśniała 8 maja Komisja Europejska w czasie wideokonferencji z udziałem ministrów spraw wewnętrznych i unijnej komisarz Ylvy Johansson.

Komisja uzasadniała swoje wezwanie koniecznością stopniowego znoszenia obostrzeń w podróżowaniu. Według KE granice powinny zostać zamknięte do 15 czerwca. Informacje wzbudziły sporo emocji, gdyż po zniesieniu pierwszych zakazów z pewnością wszyscy mieliśmy nadzieję na wakacyjny wyjazd. Zwrócono jednak uwagę, że otwarcie granic zależy od rozwoju epidemii.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszyscy do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, ciało ich syna wyłowiono z rzeki

2. RMF: Od poniedziałku nie nastąpi luzowanie obostrzeń. Ustalono nową datę otwarcia restauracji

- Naszym pierwszym celem jest przywrócenie normalnego funkcjonowania strefy Schengen, w której odbywa się swobodny przepływ osób, tak szybko, jak sytuacja w obszarze zdrowia na to pozwoli - wyjaśniała KE.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  2. Prokuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego
  3. Robili remont strychu, pod podłogą znaleźli tajemnicze pudła. Gdy zajrzeli do środka, natychmiast wezwali pomoc
  4. Tajemnicza przyjaciółka Rydzyka przerwała milczenie. Nagle bez żadnych skrupułów zdradziła jedną rzecz
  5. Fantastyczny przepis na najlepszy farsz do pierogów. Ślinka cieknie, rodzina oniemieje z zachwytu
  6. Najlepszy tatar z receptury Gessler. Gwiazda nalicza ukrytą opłatę, nie zamawiaj, zrób sam bajecznie prostym sposobem

Szczeniaki tajemnicza skrzyniaW nocy ktoś podrzucił pod ich drzwi tajemniczą skrzynkę. Otworzyli ją i pobledliCzytaj dalej

Źródło: interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News