W jednym z Centrów Kultury Polskiej, podczas prac konserwatorskich odnaleziono granat odłamkowy. Niebezpieczny przedmiot znajdował się w rynnie. Nie wiadomo, kto go tam umieścił ani w jakim celu.

Podczas restauracji fasady Centrum Kultury Polskiej w Iwano-Frankiwsku na zachodzie Ukrainy odnaleziono w rynnie granat odłamkowy RGD-5. O sprawie poinformowała Polską Agencję Prasową Maria Osidacz, dyrektor placówki. Broń odnalazł jeden z robotników pracujących przy budynku.

– Nie mamy z nikim żadnych konfliktów ani nie otrzymywaliśmy pogróżek. Nie wiemy, w kogo to było wymierzone, bo w tym budynku znajduje się nie tylko nasze biuro. Na razie pracuje nad tym policja, która zabezpieczyła granat– powiedziała Osidacz.

Do granatu podłączona była kotwica, która miała zapewne zaczepić o wybrany cel. Nie wiadomo jak długo znajdował się w miejscu, w którym go odnaleziono.

– Nie wiemy, jak długo ten granat znajdował się w tym miejscu. Niewykluczone, że spłynął z wodą, gdyż leżał w rynnie. Możliwe, że przy nieostrożnym obchodzeniu się z tym przedmiotem mógł on eksplodować i możliwe, że taki był zamysł, jednak ekspertyzy jeszcze tego nie wykazały – powiedziała mediom rzecznik policji w obwodzie iwanofrankiwskim, Myrosława Bendyk.

źródło: rmf24.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również