„Blues Brothers” kojarzymy dziś ze ściganymi przez pół Stanów Zjednoczonych braćmi bliźniakami w garniturach. Film dał jednak sławę również innym aktorom. Świat amerykańskiego kina stracił wyjątkową osobowość.

„Blues Brothers” to światowej sławy komedia muzyczna. Perypetie braci przestępców, którzy oddają zaległy podatek obiegły cały świat. W produkcji wzięły udział gwiazdy muzyki z lat 80. m. in. Aretha Franklin, Ray Charles, James Brown, John Lee Hooker.

Grała m. in. w „Blues Brothers”. Nie żyje

Amerykańska produkcja wkrótce będzie liczyła już 40 lat. Nic dziwnego, że grono aktorów, muzyków, producentów, które współpracowało na planie stale wykrusza się. Na początku listopada tego roku pożegnaliśmy kolejną gwiazdę, która swoją obecnością uświetniła wspomniany film.

Nie żyje Kitty O’Neil, amerykańska kaskaderka, znana za oceanem z gościnnych występów na planach filmowych. „Blues Brothers” było pierwszą większą produkcją, w której wzięła udział. Miała 72 lata.

Kaskaderka z Hollywood znana była również z występów w innych filmach, m. in. „Port lotniczy ’75”, „Dwuminutowe ostrzeżenie”. Z powodzeniem łączyła talent aktorski z pasją do ogromnych prędkości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

20 najbardziej kasowych filmów wszech czasów [RANKING]

Jej życiorys jest, podobnie jak główne zajęcie życie, bardzo oryginalny. Kitty O’Neil przyszła na świat w marcu 1946 roku w Corpus Christi w Teksasie. Ojciec pochodził z Irlandii, a do Teksasu ściągnęła go ropa naftowa, matka zaś była Indianką. Po czterech miesiącach życia wykryto w O’Neil, że dziewczynka nie słyszy. Ta niedoskonałość nie przekreśliła jej ambitnego życia.

Była najszybszą kobietą świata

Sięgała po wysoko postawione cele. Skakała z kilkudziesięciu metrów, przejechała też w trójkołowej maszynie napędzanej paliwem rakietowym z oszałamiającą wówczas prędkością 825 km na godz. Do dziś pozostaje najszybszą kobietą świata w ruchu lądowym.

Kitty O’Neil zmarła w piątek, 2 listopada w szpitalu położonym w stanie południowa Dakota. Jej przyjaciółka przyznała w rozmowie z portalem „The Hollywood Reporter”, że przyczyną śmierci kaskaderki było zapalenie płuc. Wcześniej O’Neil miała przejść też zawał serca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aretha Franklin nie żyje. Wstrząsające informacje, fani w żałobie
  2. Słynny aktor Hollywood w szpitalu! Próbowano go zamordować, bo wiedział za wiele
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. Najgorszy ojciec Hollywood. Tom Cruise od lat OKROPNIE traktuje własną córkę

Biedronka i Lidl wiedzą, jak cię zmylić! Sztuczki, przez które wydajesz zbyt wiele