Grabowski cierpi na straszną chorobę. Nikt o tym nie wiedział

Grabowski cierpi na straszną chorobę. Nikt o tym nie wiedział Źródło: fot. wikimedia

Andrzej Grabowski wyznał coś, co wstrząsnęło jego fanami. Aktor cierpi na straszną chorobę. Wcześniej nie chciał o tym rozmawiać.

Aktor początkowo nie zdawał sobie ze swojej przypadłości. W końcu każdemu zdarza się czasem nie rozpoznać twarzy, którą powinien bardzo dobrze znać. Jednak Grabowskiemu zaczęło zdarzać się to coraz częściej.

Andrzej Grabowski cierpi na prozopagnozję

Grabowski zwierzył się ze swoich kłopotów z pamięcią do twarzy. Schorzenie na jakiego może cierpieć nazywane jest prozopagnozją i znacznie utrudnia codzienne życie. Prozopagnozja jest zaburzeniem percepcji wzrokowej, osoby dotknięte tą chorobą mają upośledzoną zdolność zapamiętywania i rozpoznawania twarzy u osób, które znają lub wcześniej już widziały. Wyniki badań naukowców nad prozopagnozją udowodniły, że to schorzenie ma genetyczne podłoże. Na całym świecie cierpi na nią 2% populacji. – Niektórzy uważają mnie przez to za niezbyt kulturalnego. Dość często zdarza mi się, że nie powiem dzień dobry komuś, z kim niedawno miło sobie gawędziłem – wyjawił w wywiadzie z tygodnikiem Rewia.

Grabowski nie jest jedyny, Brad Pitt przyznał się do choroby

Andrzej Grabowski to nie jedyny słynny aktor, który cierpi na prozopagnozję. Jakiś czas temu do tej przypadłości przyznał się także światowej klasy aktor Brad Pitt. Gwiazdor przyznał, że bardzo ciężko jest mu żyć z tą chorobą i jej nienawidzi. Chciałby, żeby jego znajomi i przyjaciele wykazali się troszkę większą empatią. Wielu z nich obraża się na niego za to, że ich nie rozpoznaje, a to nie wynika z jego ignorancji, tylko z zaburzenia mózgu zwanego potocznie "twarzową ślepotą". – Ludzie mnie nienawidzą i myślą, że ich nie szanuję – powiedział smutno w jednym z wywiadów Brad Pitt.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kiedyś kochały go miliony Polek. Teraz błaga o pomoc
  2. TVN zmuszone zlikwidować Kuchenne Rewolucje?! „Koniec kariery Gessler”
  3. Fani Korony Królów zrozpaczeni. Żegnają gwiazdę serialu
  4. Koleżanki skakały jej po głowie. Wstrząsające nagranie z polskiej szkoły (video +18)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News