Ile trwa finałowy odcinek Gry o Tron? Fani nie mogą się doczekać

Ile trwa finałowy odcinek Gry o Tron? Fani nie mogą się doczekać Źródło: youtube.com/GameofThrones

Gra o Tron S08E06 - długość odcinka może przyprawić o ból głowy (lub pęcherza). Kto by pomyślał, że zwykły serial telewizyjny może trwać tyle, co wysokobudżetowa hollywoodzka produkcja. Sprawdzamy jak dużo czasu potrwa finałowy epizod Game of Thrones - musi być długi, przecież twórcy będą musieli zakończyć jeszcze wiele wątków, które budowali przez wiele lat.

Gra o Tron S08E06 - długość ostatniego odcinka jest powalająca. Od jakiegoś czasu twórcy serialu stopniowo wydłużali czas trwania odcinków. Jednocześnie decydowali się na zmniejszenie liczby odcinków w jednym sezonie. Taki zabieg miał umożliwić twórcom lepsze utrzymywanie napięcia i ukazanie wielkich bitew, które nadchodziły wraz z zakończeniem historii wojny o tron Siedmiu Królestw, bez przerywania ich i dzielenia na odcinki.

Gra o Tron S08E06 - długość. Ile trwa ostatni odcinek?

Standardowo odcinki seriali telewizyjnych trwają 25 lub 45 minut. Wydaje się, że jest to dobra długość na spokojne posiedzenie przed ekranem, często z popcornem lub chipsami. Jeśli nie mamy dość po jednym epizodzie, jego długość nie odstrasza przed obejrzeniem jeszcze jednego (albo dziesięciu).

Pod takim myśleniem nie podpisują się twórcy Gry o Tron - według nich każdy odcinek musi być oddzielnym przeżyciem, powinniśmy się po nim czuć jak po obejrzeniu filmu, nie odcinka serialu. Dlatego właśnie od kilku sezonów stopniowo wydłużają czas trwania poszczególnych części sezonów Gry o Tron. Ostatni, ósmy już etap serii doszedł w tym do perfekcji - pierwsze dwa odcinki potrwały około 55 minut, a kolejne 4 mają aż 80 minut! Jest to czas, który kwalifikowałby je do nazwy "film pełnometrażowy". Ostatni odcinek sezonu, jak i całej serii, kontynuuje tę tradycję - potrwa równo 80 minut, czyli 1 godzinę 20 minut. Oto cała lista epizodów, wraz z ich długościami:

 • Odcinek 1 "Winterfell" (15 kwietnia): 54 minuty
 • Odcinek 2 "Rycerz Siedmiu Królestw" (22 kwietnia): 58 minut
 • Odcinek 3 "Długa noc" (29 kwietnia): 1 godzina, 22 minuty
 • Odcinek 4 "Ostatni ze Starków" (6 maja): 1 godzina, 18 minut
 • Odcinek 5 "Dzwony" (13 maja): 1 godzina, 20 minut
 • Odcinek 6 (20 maja): 1 godzina, 20 minut

Gra o Tron - czy w internecie są już spoilery?

Poprzednie sezony Gry o Tron cierpiały na dużą liczbę przecieków. Znane są przypadki, gdy przed premierą do internetu wyciekły nie tylko najważniejsze informacje o najnowszych odcinkach, ale nawet odcinki w całości. Po jednym z takich wycieków twórcy, którzy wcześniej nie sprawiali kłopotów osobom oglądającym ich produkcję nielegalnie, zaczęli nawet mocniej dochodzić swoich praw autorskich i karać piratów.

Na szczęście wydaje się, że najnowszy i zarazem ostatni sezon Game of Thrones nie cierpi na taką przypadłość - przed premierą odcinków rzadko pojawiają się jakiekolwiek informacje na temat tego, co zobaczymy na ekranach. Za to najdzikszych nawet spekulacji nigdy nie brakuje - widzowie nie mogą się doczekać aby zobaczyć wynik ośmiu sezonów walki o tron, snują więc teorie, które często są o wiele bardziej zawiłe niż to, co widzimy w serialu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Jaime Lannister - tragiczny bohater Gry o Tron
 2. Kiedy premiera finałowego odcinka Gry o Tron? Fani czekają z zapartym tchem
 3. Kolejna wielka bitwa w Grze o Tron. Kto zwycięża? [SPOILERY]
 4. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
 5. Dzień Żółwia - dlaczego to święto jest ważne?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News