Kolejna wielka bitwa w Grze o Tron. Kto zwycięża? [SPOILERY]

Kolejna wielka bitwa w Grze o Tron. Kto zwycięża? [SPOILERY] Źródło: youtube.com/gameofThrones

Gra o Tron S08E05 - co wydarzyło się w najnowszym odcinku popularnego serialu opowiadającego o walce o władzę? Ze zwiastuna mogliśmy się dowiedzieć, że może dojść do decydującego starcia pomiędzy armią Daenerys, która czeka już u bram Królewskiej Przystani, a żołnierzami Cersei. Jednak trailer nie pokazuje Jona i Królowej Smoków razem, czyżby pomiędzy sojusznikami doszło do rozłamu i czeka nas kolejna walka o tron?

Gra o Tron S08E05 jest już dostępna na internetowej platformie HBO GO. Co wydarzyło się w przedostatnim odcinku finałowego sezonu? Fani nie są zadowoleni z przebiegu sytuacji i zarzucają twórcom niedbalstwo. Najnowszy epizod zamyka wiele wątków, jednak pozostawia równie wiele niedomówień. 

Gra o Tron S08E05 streszczenie. Opis najnowszego odcinka [spoilery]

W najnowszym odcinku dochodzi do decydującego starcia między Daenerys Targaryen i Cersei Lannister. Matka Smoków dowiedziała się o zdradzie Varysa, który spiskował za jej plecami i skrycie popierał Jona w drodze do zwycięstwa w walce o tron. Eunuch musiał ponieść tragiczną śmierć za takie nieposłuszeństwo. Lord został spalony żywcem, tak jak to przewidziała Melisandre. Czy skazanie go na śmierć jest kolejną przesłanką szaleństwa Daenerys?

 - Był błyskotliwy i szlachetny. Jest do końca wierny swojemu słowu. Chciał, aby odpowiednia i prawa osoba zasiadła na tronie. Mówił to wielokrotnie. Moja postać nie ma rozkojarzenia w postaci miłości czy pożądania, a ludzie, których musiał wyraźnie dostrzec, byli zakochani. Dlatego to wszystko ma sens - komentował aktor wcielający się w Lorda Varysa.

W rozmowie z Jonem Snowem, zrozpaczona potomkini Targaryenów wyznaje, że skoro mieszkańcy Westeros nie darzą jej sympatią, to muszą się jej bać - w ten chce zdobyć ich posłuszeństwo. Cersei, mimo iż ma do pomocy rycerzy Złotej Kompanii oraz skorpiony, które są skuteczną bronią na smoki, nie jest w stanie równać się z Daenerys. Matka Smoków postanawia zrównać z ziemią całą Królewską Przystań i nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. 

Początkowo to Aryia chce zabić Cersei, która od dawna znajduje się na jej liście. Jednak za namową Ogara, rezygnuje ze swojego planu i pomaga bezbronnym ludziom wydostać się w miasta. Dochodzi również do walki pomiędzy Euronem a Jaime'm, który ostatecznie wygrywa i unicestwia przeciwnika.

Cersei ponosi porażkę i ginie wraz z bratem bliźniakiem, Królobójcą. Oboje umierają, kiedy zawala się na nich budowla Czerwonej Twierdzy, symbol władzy kobiety.

 - Przyszli na świat razem i teraz razem go opuszczą. Ważne było, że Jaime miał szansę na zdobycie wolności i wyzwolenie się spod wpływu Cersei, co według mnie podekscytuje widzów. Największą niespodzianką jest fakt, że wraca po nią. Cersei zdaje sobie sprawę, jak bardzo go kocha i jak on ją bardzo kocha. To jest najbardziej autentyczny związek, jaki miała. Ostatecznie są dla siebie stworzeni - komentowała aktorka.

W 5. odcinku odchodzi również do wyczekiwanej przez wielu fanów wali braci, Cleganebowl, z której żaden z nich nie uchodzi z życiem. Jon i sojusznicy chyba zaczynają zdawać sobie sprawę, że Daenerys staje się Szaloną Królową i nie można dopuścić, żeby zasiadła na Żelaznym Tronie. Czy w finałowym epizodzie dojdzie do starcia pomiędzy Starkami a Matką Smoków?

Gra o Tron S08E05 online. Gdzie obejrzeć epizod?

Piąty odcinek popularnego serialu HBO Gra o Tron będzie można obejrzeć dzisiaj wieczorem. Co tydzień w poniedziałek o godzinie 20:10 odbywa się telewizyjna premiera epizodu na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3. 

Oczywiście już teraz Gra o Tron S08E05 dostępna jest na platformie HBO GO. Aby go obejrzeć, trzeba wykupić płatną subskrypcję, abonament na miesiąc kosztuje niecałe 20 złotych. Można również skorzystać z bezpłatnego trzydziestodniowego okresu próbnego.

  1. Jak się skończy Gra o Tron? Teorie fanowskie są niesamowite
  2. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
  3. Kim jest Missandei z Gry o Tron i co łączy ją z Szarym Robakiem?
  4. Beric Dondarrion bohaterem 3. odcinka Gry o Tron. Przyczynił się do zwycięstwa
  5. Związek Tyriona i Sansy wchodzi na nowy poziom? Fani mają swoje teorie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News