Trailer 5. odcinka Gry o Tron zapowiada kolejny hit. Czego się spodziewać?

Trailer 5. odcinka Gry o Tron zapowiada kolejny hit. Czego się spodziewać? Źródło: youtube.com/GameofThrones

Gra o Tron S08E05 - trailer zapowiada ogromne emocje i kolejną wielką bitwę. Czego możemy się spodziewać po przedostatnim odcinku Gry o Tron? Napięcie jest ogromne, bohaterowie staną przed trudnymi dylematami.

Gra o Tron S08E05 - trailer. Co się stanie w przedostatnim odcinku Gry o Tron? Do końca serialu pozostało już niewiele czasu, wiec wszystkie wątki będą zmierzać ku końcowi. Czy najnowszy trailer daje nam jakieś wskazówki dotyczące tego, co się stanie?

Gra o Tron S08E05 - trailer. Zapowiedź budzi emocje

Trailer piątego odcinka ósmego sezonu, jak stało się już tradycją dla zapowiedzi odcinków Game of Thrones, jest dość enigmatyczny. Rozpoczyna się kilkoma ujęciami Tyriona Lannistera, który wygląda na zmartwionego i spaceruje po salach w Smoczej Skale. Następnie widzimy Cersei, która z morderczym uśmiechem spogląda na Królewską Przystań - czy to zwiastun jej kolejnych niecnych planów? Kolejne urywki pokazują nam armie przygotowujące się do boju - jedną pod dowództwem Jona Snow, drugą - Eurona Greyjoya. Euron wydaje się przygotowywać jakąś morską eskapadę - czy jego zadaniem będzie przypłynięcie z jeszcze większą liczbą żołnierzy na pomoc Cersei i miastu?

Następne ujęcia pokazują przygotowujących się do bitwy żołnierzy - zarówno wojska Lannisterów, jak i świeżo ściągnięta do bitwy Złota Kompania z Essos. Trailer kończy najbardziej zaskakujące ujęcie - Euron Greyjoy, patrzący w niebo i słyszący odległy ryk smoka. Czy oznacza to, że Daenerys znowu użyje swojego ostatniego skrzydlatego jaszczura nawet pomimo tego, jak łatwo zastał on spacyfikowany podczas ostatniej morskiej bitwy? Wydaje się, że tym razem sytuacja może być inna i dowódca królewskiej floty spod znaku krakena może nie mieć jak się obronić przed ogniem z niebios.

Gra o Tron S08E05 - streszczenie i spoilery poprzedniego odcinka 

Co doprowadziło do takiej sytuacji w Siedmiu Królestwach? W ostatnim odcinku mogliśmy chwilę odpocząć, a armie Daenerys i Jona miały chwilę aby zaleczyć rany. Niestety nie obyło się bez strat - w wyniku ataku Eurona Greyjoya został zabity kolejny smok Królowej Smoków. Poza tym epizod zakończył się strasznym widokiem - Missandei, która w wyniku ataku została pojmana, zginęła z rąk Gregora Clegane'a, gdy Tyrion odmówił bezwarunkowej kapitulacji. 

Widzieliśmy również jak Cersei przygotowuje się do obrony Królewskiej Przystani. Całe mury zostały wypełnione balistami, których zadaniem jest odparcie smoczych ataków. Ponadto wpuściła ona do twierdzy tysiące ludzi pod pretekstem chronienia ich życia. Niestety nie była to prawda - mają oni być żywą tarczą, przez która armia Daenerys będzie musiała przedrzeć się siłą aby rozprawić się z Cersei. Game of Thrones nigdy nie stroniło od niewinnych ofiar, ale czy twórcy i ich bohaterowie posuną się do wybicia całego miasta - to czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kim jest Gregor Clegane? Góra z Gry o Tron odegra jeszcze ważną rolę
  2. Gra o Tron odcinek 5. online za darmo. Gdzie obejrzeć legalnie?
  3. Gdzie oglądać 5. odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  4. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
  5. Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News