Niegasnąca popularność Gry o Tron. Powstała gra planszowa

Niegasnąca popularność Gry o Tron. Powstała gra planszowa Źródło: commons.wikimedia.org/François Philipp

Gra o Tron - gra planszowa może zainteresować największych fanów niedawno zakończonego serialu Gra o Tron. Dzięki niej po raz kolejny możemy przeżyć walkę wielkich rodów Westeros - ale tym razem gracze będą mogli pokierować poczynaniami jednego z tych rodów i zgarnąć Żelazny Tron dla siebie - albo z kretesem przegrać tę walkę.

Gra o Tron - gra planszowa jest świetnym sposobem aby odreagować po emocjach, których dostarczył nam ostatni odcinek serialu Gra o Tron. Niestety cały ostatni sezon produkcji był bardzo kontrowersyjny - wielu fanów miało zastrzeżenia co do tego, jak potoczyła się historia Siedmiu Królestw. Dzięki planszówce w końcu będą mogli rozegrać historię wojny o tron tak, jak według nich powinna się potoczyć. 

Gra o Tron - gra planszowa i karciana

Uniwersum Gry o Tron jest obecnie jednym z najpopularniejszych wykreowanych światów. Prawie każdy słyszał o najważniejszych postaciach książki, na podstawie której stworzony został przez HBO serial. Jon, Daenerys, Cersei, Eddard Stark - te postacie na stałe wpisały się już w kanon kulturowy i stoją obok najbardziej znanych hobbitów J.R.R. Tolkiena czy walczącego z wiatrakami Don Kichota. Ta popularność sprawia, że świat ten rozszerza się na coraz to nowe media. Na początku istniała tylko książka G.R.R. Martina, jednak na jej podstawie nie utworzono tylko serialu, ale także różnego rodzaju gry - planszowe, karciane, scenariusze do gier RPG i tym podobne. 

Zapewne dwie najpopularniejsze gry towarzyskie bazujące na historii z Game of Thrones to gra planszowa i gra karciana pod tym samym tytułem. Powstały one tylko na podstawie książki, jeszcze przed rozpoczęciem produkcji serialu HBO. Planszówka jest starsza - jej podstawowy zestaw mogliśmy kupić już w 2004 roku. Gra karciana powstała już później, ale i ona została wyprodukowana przed premierą pierwszego odcinka serialu o zmaganiach o tron Westeros, dlatego wizerunki postaci są zupełnie oryginalne i zbliżone do książkowych opisów, a nie odwzorowują wizerunki aktorów grających najważniejsze postacie w historii.

Gra o Tron - gra planszowa: dodatki, instrukcja

Gra planszowa jest zdecydowanie bardziej popularnym tworem z wymienionych dwóch wśród miłośników różnego rodzaju gier towarzyskich. Jednak aby zacząć zabawę, szczególnie biorą pod uwagę bardzo rozległą historię opisaną w książkach, trzeba wydać sporo pieniędzy. Podstawowa wersja gry zapewni nam scenariusz, który odpowiada pierwszym rozdziałom książki - sześć wielkich rodów stara się o tron, a siły są dość równomiernie rozłożone. Nie zobaczymy tam Daenerys i jej smoków, nie przeżyjemy też intryg takich jak niesławne Czerwone Wesele.

Aby doświadczyć tych zdarzeń, będziemy musieli zakupić dodatki - aktualnie są trzy. Dodają one możliwość przeżycia historii Daenerys (Matka Smoków) oraz rozszerzają historię wojny w Siedmiu Królestwach (Taniec ze Smokami i Uczta dla Wron). Na pewno warto zapoznać się z tymi dodatkami i zajrzeć do instrukcji, która dostępna jest na stronie producenta i polskich dystrybutorów - gry są bardzo rozległe i zapewnią wiele godzin dobrej zabawy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Finałowy odcinek Gry o Tron online. Gdzie można za darmo oglądać odcinek
  2. Gdzie oglądać Grę o Tron online? Finałowy odcinek chcą zobaczyć wszyscy
  3. Światowy Dzień Pszczół - kiedy wypada w tym roku?
  4. Co to jest Cleganebowl? Czeka nas walka Góry z Ogarem w Grze o Tron
  5. Kim jest Ogar z Gry o Tron? Chce zabić swojego brata
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News