"Gra o Tron" doczeka się aż czterech spin-offów

"Gra o Tron" doczeka się aż czterech spin-offów Źródło:

"Gra o tron" to niekwestionowanie jeden z najbardziej dochodowych serialów w historii, przyciągający przed ekran rzesze fanów na całym świecie. Niestety, sezon 8. będzie ostatnim cyklem opowiadającym o losach rodów Starków i Lannisterów. HBO nie próżnuje i zapewnia fanów, że powstaną jeszcze cztery seriale osadzone w uniwersum "Gry o tron".

O szczegółach scenariuszy wiadomo niewiele. Rzecznik kanału HBO wyznał, że spin-offy będą gotowe w zależności od czasu, jaki potrzebują twórcy na ich napisanie. Wydawcy nie zamierzają nikogo poganiać, aby efekt końcowy był równie satysfakcjonujący, co kontent oryginalnej „Gry o tron”.

Do przedsięwzięcia zaangażowani zostali: Max Borenstein („Godzilla”, „Kong: Wyspa Czaszki”), Jane Goldman („Kingsman: Tajne służby”, „Kick-Ass”), Brian Helgeland („Legend”, „Człowiek w ogniu”) oraz Carly Wray („Mad Men”, serial „Constantine”). Cztery projekty nadzorowane są przez dotychczasowych showrunnerów serialu, Dana Weissa i Davida Benioffa. Ojciec franczyzy, George R. R. Martin, nie napisze żadnego ze scenariuszy, będzie jednak producentem wykonawczym każdego ze spin-offów.

Rok temu prezes HBO, Casey Bloys, wyjawił, że w studiu coraz częściej mówi się o projektach związanych z poszerzaniem uniwersum „Gry o tron”. Weiss i Benioff zrealizują je tylko i wyłącznie w chwili pojawienia się konkretnych pomysłów na realizację przedsięwzięcia. Skoro znane są już nazwiska scenarzystów spin-offów, wszystko wskazuje na to, że franczyza znów znalazła się na dobrej drodze, a fani nie powinni rozpaczać nad nieubłaganie zbliżającym się sezonem ósmym.

Gra o tron” powróci w siódmym sezonie 16 lipca bieżącego roku. Zazwyczaj pierwsze epizody serii emitowane były na kanale HBO już w kwietniu, jednak w tym roku prace na planie przeciągnęły się, ze względu na problemy z pogodą. Twórcy pragnęli uchwycić autentyczne zdjęcia zimy.

Według ostatnich doniesień, Weiss i Benioff rozpoczęli już prace nad scenariuszem ósmego sezonu. Będzie on liczył od sześciu do ośmiu epizodów.

Kornel Nocoń

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News