Kto pamięta zasady gry ze zdjęcia?

Kto pamięta zasady gry ze zdjęcia? Źródło: facebook.com/Dawne Czasy PRLU

Gra w klasy czy w kapsle nie umywała się do gry ze zdjęcia. Wystarczyły tylko 3 osoby, a nawet dwie, jeśli mieliśmy o co zaczepić gumę. Zabawa z tym niepozornym gadżetem była tak wciągająca, że dzieci spędzały czas na podwórku aż do zmroku.

Gra w gumę miała wiele zasad, które przekazywane z pokolenia na pokolenie, były nieco modyfikowne. Na pewno pamiętamy, że skakaliśmy na trzech szerokościach: baczność, nóżka i rozszerzenie, a także na wielu wysokościach. Te najbardziej popularne to kostki, kolana, uda, biodra, lecz nastolatkowie mieli głowy pełne pomysłów i wymyślili nawet "szyjki" czy "czółka".

Gra w gumę angażowała całe ciało i potrafiła nieźle zmęczyć. Niektóre figury i łączone ruchy nóg były na tyle trudne, że "skucha" następowała raz za razem. Skoki na obu nogach, jednej, na palcach i przeplatanki dawały w kość. Gra była popularna jeszcze do roku 2000, potem "czasy się zmieniły". Jednak ostatnio dość często można spotkać nastolatków zgłębiających zasady "gumy" - w internecie i czerpiąc wiedzę od swoich rodziców.

Następny artykuł
Gra
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News