Para małżonków podróżowała po Brazylii opierając się na informacjach podawanych im przez GPS. Kontynuowali swą podróż do momentu, gdy nie wjechali w złą dzielnicę miasta Niteroi pod Rio de Janeiro. Ich samochód został podziurawiony na skutek ostrzału w dzielnicy gangów narkotykowych.

Regina i Francisco Murmura w ciemną noc zmierzali do turystycznej dzielnicy miasta Niteroi. Z racji słabej widoczności posiłkowali się pomocą aplikacji Waze, która prowadziła ich do celu. Para bardzo skrupulatnie podążała za wytycznymi podawanymi im przez GPS.

To było jednak ich zgubą. Błędne wskazanie drogi przez komputer sprawiło, że na rozwidleniu dróg para małżonków skręciła w złą drogę. Po pewnym czasie znaleźli się w dzielnicy rządzonej przez gangi narkotykowe. Bez ostrzeżenia ostrzelano ich samochód.

Samochód został podziurawiony przez dwadzieścia kul. Na skutek ostrzału Regina poniosła śmierć. Udało się jednak zbiec jej mężowi, który przeżył atak bez większych obrażeń.

Ludzie odpowiedzialni za aplikację Waze już wyrazili ubolewanie z powodu śmierci Reginy. W swoim oficjalnym oświadczeniu skomentowali nieszczęśliwe zdarzenie.

„Niestety, jest trudno uchronić kierowców od jazdy po niebezpiecznej okolicy, jeśli wskażą konkretną nazwę ulicy, na którą chcą się dostać”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również