Gowin odkrywa karty

Dla wielu było oczywiste, że do tego dojdzie, jednak sam zainteresowany przez dość długi czas nie dawał jednoznacznej odpowiedzi. Na ostatniej i zarazem najważniejszej z szeregu konwencji Jarosław Gowin ogłosił, że stanie na czele partii, która będzie miała ambicję by zostać może nawet trzecią siłą w sejmie. Pełna nazwa nowego ugrupowania brzmi Polska Razem Jarosława Gowina (imię i nazwisko lidera ma z niej zniknąć po wyborach).

Powstało ono z fuzji PJN Pawła Kowala, Republikanów Przemysława Wiplera i licznych środowisk lokalnych liderów i samorządowców oraz zwykłych ludzi, do tej pory nie związanych z polityką, których w czasie podróży po Polsce przekonywał do siebie były minister sprawiedliwości. Ideowo partię najtrafniej określić można jako konserwatywno - liberalną. Konserwatyzm odnosi się tu do poszanowania tradycji, rodziny. Natomiast liberalizm w tym przypadku oznacza dążenie do wolności gospodarczej, zmniejszenie przerośniętego aparatu państwowego, uproszczenie prawa czy też obniżenie podatków w celu pobudzenia rozwoju przedsiębiorczości.

Powołujemy partię by stać na straży wartości, w które wierzymy. Tylko tak możemy zapewnić pomyślność Polsce, w której mogą się kształcić, rozwijać i bogacić nasze dzieci i wnuki. - Jarosław Gowin.
Trudno ocenić realne szanse nowego ugrupowania na sukces wyborczy. Najbliższym sprawdzianem będą wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju 2014 roku.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News