Miliony Polaków jedzą go codziennie, jest bardzo szkodliwy. Eksperci nie mają wątpliwości, popełniamy wielki błąd

Miliony Polaków jedzą go codziennie, jest bardzo szkodliwy. Eksperci nie mają wątpliwości, popełniamy wielki błąd Źródło: unsplash.com/Brandless

Nieodpowiednie gotowanie może mocno odcisnąć się na naszym zdrowiu. Niekoniecznie nawet teraz - patrzmy przyszłościowo. Eksperci w swojej dziedzinie wykazali, że praktycznie codziennie jemy produkt, który jest nie do końca zdrowy.

Gotowanie bazujące na użyciu wody i obróbki termicznej w widoczny sposób wpłynie na nasze zdrowie. Naukowcy alarmują, aby wziąć sobie porady do serca - ich badania pokazały smutną prawdę.

W zbożu znajduje się silnie szkodliwy związek

Obiad - niedzielny czy też szybki do pracy - nie może obyć się bez dodatków w postaci ziemniaków, kaszy lub ryżu. To właśnie ten ostatni może być szalenie niebezpieczny dla zdrowia. Komisja Europejska jest szczerze zaniepokojona tym, że popularny produkt spożywczy zawiera silnie trujący arsen. Jego związki występują w glebie i wodzie - ta wypłukuje śladowe ilości ze skał. Potem ta woda trafia pod uprawę roślin. Sposób uprawy ryżu sprawia, że znajduje się w nim o 10-20 razy więcej szkodliwego związku niż w innych zbożach.

Badania wykazały, że najmniej arsenu znajduje się w ryżu basmati, a najwięcej - w brązowym. Związek magazynowany jest przez osłonki ziaren. Ryżowe wafle czy też mleko z tego zboża również mogą zawierać ponadprzeciętną ilość arsenu.

Gotowanie ryżu - jak pozbyć się arsenu?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gotowanie ryżu we właściwy sposób uchroni nas i nasz organizm przed spożywaniem toksycznego arsenu. Badacze radzą więc, aby dzień przed planowanym przyrządzaniem ryżu zalać go wodą na noc - na jedną część ryżu powinno przypadać 5 części wody. Następnie po 12/24 godzinach wystarczy odsączyć ryż, ponownie wypłukać, i z identyczną ilością wody możemy go ugotować. Jednak to nie wszystko - należy zadbać, aby ryż nie wchłonął całej wody. Po zagotowaniu również go odcedzamy i płuczemy ciepłą wodą.

Dzisiaj grzeje: 1. Leciał samolotem z Chin. Niestety doszło do najgorszego, nie przeżył
2. Infekcja okazała się gorsza niż przypuszczano, Paweł Królikowski planował samobójstwo. Nikt nie miał pojęcia, o dramacie uwielbianego aktora przed laty

Naukowcy wykazali, że taki sposób przygotowywania ryżu zredukuje ilość arsenu aż o 82%! Dla porównania, klasyczny sposób przyrządzania redukuje ilość związku jedynie w 16%. Wyniki badań mówią również, że człowiek o wadze 70 kg może zjeść 100 g ryżu lub 7 wafli ryżowych, aby nie martwić się o swoje zdrowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. 200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy?
  4. Brzuch suczki był ogromny. Kiedy po urodzeniu zobaczyli szczeniaki, zamarli
  5. Pies zaczął przeraźliwie szczekać. Mama zamarła, kiedy weszła do pokoju małej córeczki

Źródło: Haps

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News