Popularne połączenie 2 składników może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Lekarze ostrzegają, lepiej ich unikać

Popularne połączenie 2 składników może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Lekarze ostrzegają, lepiej ich unikać Źródło: unsplash.com Zahrin Lukman

Gotowanie nie musi być trudne, choć warto zwracać przy nim dużą uwagę na to, jakie składniki łączymy ze sobą. Niektóre połączenia mogą nieść za sobą poważne problemy zdrowotne.

Gotowanie może być szybkie, łatwe i przyjemne, o ile oczywiście przykładamy dużą wagę do tego, na bazie jakich produktów przyrządzany potrawy. Należy zatem pamiętać, że tylko wykorzystywanie w kuchni pełnowartościowych składników wpływa korzystnie na nasz organizm. Niestety, zdarza się również, że niektóre produkty, choć mają zbawienny wpływ na zdrowie, w niewłaściwym połączeniu tylko szkodzą.

Gotowanie a zdrowie. Które składniki są szkodliwie dla zdrowia? 

Historię pani Karoliny, która na własnej skórze przekonała się, jakie komplikacje może nieść za sobą niewłaściwe połączenie składników, opisuje magazyn "Styl". Kobieta od dawna zmagała się z nadciśnieniem, dlatego kilka miesięcy temu lekarka przepisała jej leki moczopędne, które miały za zadanie obniżyć poziom sodu w organizmie oraz ustabilizować ciśnienie krwi. Dzięki regularnemu zażywaniu tabletek 52-latka szybko zaczęła dostrzegać oczekiwane zmiany, jednak na miejscu pierwszego problemu pojawił się kolejny. Tym razem dokuczać zaczęły jej zaparcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koleżanka pani Karoliny poradziła jej odwar z lukrecji, który ma ponoć zbawienny wpływ na problemy trawienne. Słysząc tak pochlebną rekomendację od razu zaopatrzyła się w zioło i każdego dnia wypijała filiżankę naparu na jego bazie. Rzeczywiście, zaparcia ustały, jednak i tym razem kobieta nie zaznała całkowitego spokoju. Czuła się coraz bardziej osłabiona, pojawiły się także dokuczliwe skurcze mięśni, a także kołatanie serca. Postanowiła zatem udać się do lekarza i opisać swój problem. Wówczas usłyszała, że do wszystkich kłopotów zdrowotnych przyczynił się odwar z lukrecji. Okazuje się, że choć jest to często praktykowana kuracja, tego zioła nie można pod żadnym pozorem łączyć z tabletkami moczopędnymi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- Nie wolno łączyć lukrecji z lekami moczopędnymi. Wzmaga wydalanie potasu z organizmu, a efektem może być tzw. hipokaliemia, czyli stan, w którym stężenie tego minerału we krwi spada poniżej 3,6 mmol/l. Pojawiają się wówczas m.in. takie objawy 9 (...). Zażywanie ziół powinno się konsultować z lekarzem. Lukrecja nasila też działanie popularnego paracetamolu. Miłorząb wchodzi w interakcje z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi oraz przeciwzakrzepowymi, powodując krwawienia. Nawet czosnek w połączeniu z paracetamolem może uszkodzić wątrobę, a w duecie z aspiryną czy lekami przeciwzakrzepowymi wywołać krwotok - usłyszała od lekarza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: styl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News