Z mięsa wycieka prawie niezauważalna ciemna breja? Gdy dowiesz się czym jest poliakrylan sodu, przejdzie Ci ochota na gotowanie

Z mięsa wycieka prawie niezauważalna ciemna breja? Gdy dowiesz się czym jest poliakrylan sodu, przejdzie Ci ochota na gotowanie Źródło: .

Ochota na gotowanie przechodzi w sekundę po tak odrażających informacjach. Zapewne wielu choć raz spotkało się z niemal niezauważalną ciemną breją wyciekającą z mięsa, jednak mało kto wiedział czym ona jest.

Gotowanie może być hobby, największą pasją, a nawet sposobem na życie. Tymczasem, jeśli ktokolwiek z Was dowie się czym jest poliakrylan sodu i skąd pochodzi ta dziwna maź wydobywająca się z opakowania mięsa, ochota do jakichkolwiek wojaży w kuchni może szybko minąć i to na długo. Spożywając takie produkty można bardzo zaszkodzić własnemu zdrowiu i zdrowiu bliskich. 

Skąd pochodzi breja wypływająca z mięsa i czym jest poliakrylan sodu? Jeśli poznasz prawdę szybko przejdzie Ci ochota na gotowanie

Mięso, które kupujesz w przydrożnym sklepiku, czy nawet największym supermarkecie, jest zazwyczaj owijane folią i układane na styropianowej tacce, a pomiędzy nią a produktem znajduje się specjalna wkładka. Czy wiedziałeś czemu ona służby oraz że tak pakowane mięso szkodzi zdrowiu? Podobne wkładki używa się chociażby przy produkcji pampersów dla dzieci, a w tym przypadku ma służyć jako gąbka wchłaniająca wilgoć wydobywającą się z mięsa. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że boki wkładek są zazwyczaj obcinane, a z kolei z nich wydobywa się chemiczny płyn wchodzi w relację z mięsem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jeżeli zastanawiałeś się, czym jest najczęściej lekko ciemna breja wypływająca z opakowania to właśnie połączenie mięsnych soków, krwi i chemicznej substancji, czyli jednym słowem - nic dobrego dla zdrowia. Po spożyciu mięsa z takiej tacki, gdzie została umieszczona przecięta wkładka, może dojść nawet do zatrucia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie

2. Tragedia na północy Polski. Są ofiary śmiertelne

Wśród ekspertów pojawiają się spekulacje, że wspomniana maź, czyli poliakrylan sodu będący organicznym związkiem chemicznym w postaci soli sodowej, charakteryzujący się zdolnością do wiązania znacznych ilości wody, może wytwarzać komórki nowotworowe. Warto zatem zwracać uwagę w jakim opakowaniu znajduje się zakupione mięso.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal
  4. Miała 3 mężów, a o swoim romansie milczy. Elżbieta Jaworowicz skradła serce słynnemu muzykowi, szczena opada
  5. Ciężkie chwile Viki Gabor. Martwiące doniesienia o młodej gwiazdce, musi sobie poradzić

Źródło: dziennik zachodni

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News