Jak donosi Radio Zet, w gminie Goszczanów w województwie łódzkim, osoby, które zaadoptują czworonoga przebywającego w lokalnym schronisku dla zwierząt będą mogły liczyć na skorzystanie z programu wspomagającego utrzymanie psa.

Działający już program, zakłada, że każdy mieszkaniec gminy Goszczanów, który zdecyduje się na adopcję czworonoga ze schroniska otrzyma jednorazowo 500 zł zapomogi. Aby doszło do wypłaty, adoptujący psa musi się jedynie zgłosić do urzędu gminy z otrzymaną od schroniska książeczką zdrowia psa i dokumentami adopcyjnymi.

Według władz gminy Goszczanów, takie rozwiązanie bardziej przysłuży się czworonogom niż wydawanie podobnych kwot na ich utrzymanie w niewystarczających warunkach schroniskowych.

Jak zapewniają autorzy tego rozwiązania, przed adopcją i wypłatą 500 zł są przeprowadzane wywiady środowiskowe, które oceniają czy potencjalny nowy opiekun psa jest w stanie zapewnić odpowiednie warunki do utrzymania czworonoga.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: radio zet / interia 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.