Piątkowy gość Wojciecha Manna w radiowej Trójce, radiowiec i satyryk Piotr Bukartyk, w rozmowie na żywo stwierdził w kontekście ostatniej burzy medialnych dot. całkowitego zakazu aborcji, że „rząd nie ciąża, usunąć go można”.

Dzisiejszy gość Wojciecha Manna w radiowej Trójce (która jest medium publicznym), radiowiec i satyryk Piotr Bukartyk oświadczył, że dołączy do ogólnopolskiego strajku organizowanego przez środowiska kobiece 3 października. 

Później jednak zaskoczył słuchaczy, a nawet samego prowadzącego rozmowę, swoją balladą, którą skomponował specjalnie z okazji prób zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Piosenka nosi tytuł „Rząd nie ciąża, usunąć go można”.

 – Tym razem piosnkę swą polecam, zaraz wyjaśnię o co chodzi, ambitnym, choć bezdzietnym specom od planowania rodzin. Najlepsze córy i synowie, rzekłbyś przez Pana klan wybrani, by ich ustami narodowi objaśniać Pana plany. Kapłani parlamentarzyści, uduchowieni tak i czyści, zasługi ich powszechnie znane od Chebzia po Dominikanę. Lecz czy to jakiś błąd systemu, choć każdy głośno Pana chwali, ten jakby miał coś przeciw temu, żeby się rozmnażali. A bywa czasem że dla hecy znienacka rozum im odejmie, gadają potem głupie rzeczy i żrą kanapki w Sejmie. To w oczach widzów ich pogrąża w zaskakująco szybkim czasie, a że niestety rząd nie ciąża, to i usunąć da się – zaśpiewał Bukartyk.

https://www.youtube.com/watch?v=s02_5C3eEpE

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również