Gorzów Wielkopolski: niemiecka policja wkroczyła do Polski. Na działania na terenie naszego kraju pozwoliła im ustawa 1066. 152 niemieckich policjantów pałowało i wsadziło za kratki Polaków.

Na samym początku dotarły do nas informacje o 11 osobach, które do tej pory zostały aresztowane przez niemiecką policję za przyzwoleniem polskich władz. Ta liczba z pewnością znacznie wzrośnie. Policjanci dokonali przeszukań garaży, hal i stodoły w Gorzowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TAKŻE: Zamieszki w Warszawie! Policja brutalnie pacyfikuje tłum

W przeszukanych pomieszczeniach zabezpieczono około 60 aut i setek części samochodów. Wartość zabezpieczonych pojazdów i części szacuje się na 2,5 miliona złotych.

Niemiecka policja wkroczyła do Polski: ustawa 1066 pozwoliła im na działanie w naszym kraju

Niemieccy policjanci w porozumieniu z polską policją skorzystali z ustawy 1066 o „bratniej pomocy”. Przez wiele miesięcy prowadzili śledztwo w sprawie gangu złodziei samochodów, który grasował na terenie Niemiec i Polski od 2013 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Policja zatrzymała kierowcę, który płakał. Prawdziwy dramat miał miejsce na tylnym siedzeniu

Najczęściej łupem złodziei były samochody marki Volkswagen i Renault. Złodzieje rozbierali je w swoich 15-stu dziuplach zlokalizowanych w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, by potem wprowadzić na rynek ze sfałszowanymi dokumentami.

Zatrzymani Polacy stawiali opór policji. Wobec niektórych musiały zostać zastosowane środki przymusu fizycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Policja zatrzymała wnuka Wałęsy

Czy podoba Ci się, że niemiecka policja może wejść do kraju i dokonywać zatrzymania?

Loading ... Loading ...

Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]


Największe graficzne porażki gwiazd [ZDJĘCIA]