Górnik Zabrze o krok od utrzymania, fatalna sytuacja Zagłębia

Górnik Zabrze o krok od utrzymania, fatalna sytuacja Zagłębia Źródło: Wikipedia

Górnik Zabrze miał wczoraj okazję postawić wielki krok w walce o utrzymanie w Ekstraklasie, mierząc się z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze nie zmarnowali swojej szansy i pewnie pokonali swoich rywali, przez co piłkarze beniaminka są obecnie w beznadziejnej sytuacji. Ich spadek jest niemal pewny.

Górnik Zabrze jest już niemal pewny utrzymania w Ekstraklasie dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad Zagłębiem Sosnowiec. Goście grali pod presją, bo w ostatnich meczach nie osiągają zbyt dobrych wyników. Zagłębie dalej zajmuje ostatnie miejsce w lidze, a jego strata do bezpiecznego miejsca jest coraz większa. Już niebawem poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia w grupie spadkowej.

Wczorajszy mecz był jednym z decydujących o utrzymaniu w lidze. Górnik Zabrze mierzył się z Zagłębiem Sosnowiec, które potrzebowało choćby jednego punktu. Starcie zakończyło się jednak zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy aż 4:0, choć mało kto mógł spodziewać się aż tak wysokiego zwycięstwa zabrzan. Nie wskazywały na to ich ostatnie wyniki.

Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Sosnowiec

Spotkanie rozpoczęło się dla Górnika wyśmienicie. W 28. minucie padł gol po strzale Borisa Sekulicia, który dobijał uderzenie Igora Angulo. Wszystko wskazywało na to, że beniaminek ligi po raz kolejny szybko straci gola i nie będzie mógł poradzić sobie z odrobieniem strat. Już dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Jesus Jimenez, a na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na 3:0 w sytuacji sam na sam nie pomylił się Angulo.

W 50. minucie piłkarze z Sosnowca musieli poradzić sobie z bardzo poważnym problemem. Drugą żółtą kartką ukarany został bowiem Patrik Mraz, w związku z czym stało się jasne, że do końca spotkania Zagłębie będzie jedynie bronić się przed kompromitacją. Ostatecznie Górnik postanowił nie znęcać się nad rywalem i dołożył tylko jednego gola autorstwa Angulo, lidera strzelców Ekstraklasy.

Górnik Zabrze blisko utrzymania

Do utrzymania Górnikowi potrzeba już tylko dwóch punktów zdobytych w trzech ostatnich spotkaniach. Wynik ten raczej uda się osiągnąć bez większego problemu. Większy problem ma Zagłębie, które może spaść już w najbliższej kolejce, jeżeli przegra swój mecz, a Miedź Legnica i Arka Gdynia nie przegrają swoich spotkań.