Wciąż nie ma porozumienia pomiędzy górnikami a rządem. Protesty przybierają coraz bardziej wyraziste formy. W Brzeszczach spalono kukłę ze zdjęciem Kopacz. Rozwieszono również klepsydry informujące o „gospodarczym samobójstwie” premier.

Klepsydry to symbole zapowiedzianego „pogrzebu” Ewy Kopacz, który ma rozpocząć się w środę przed kopalnią. Mimo wszystko, górnicy zapowiedzieli, że są gotowi do dalszych rozmów z rządem.

Chęć dołączenia do stołu negocjacyjnego zapowiedzieli związkowcy z „Solidarności”, w tym przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

– Apeluję do pani premier, aby projekt ustawy, który zakłada likwidację czterech kopalń: Pokój, Bobrek-Centrum, Brzeszcze, Makoszowy-Sośnica, został odrzucony i abyśmy usiedli do stołu negocjacyjnego – powiedział Duda.”Wiemy, gdzie mieszkacie, immunitet wam nie pomoże”

– Jeżeli się okaże, że ta ustawa zostanie w tym tygodniu przegłosowana w Sejmie, pójdzie szybką ścieżką do Senatu, pan prezydent podpisze, to my też wiemy, co mamy robić. Ja chcę tym posłom ze Śląska powiedzieć jedno: my wiemy, znamy wasze nazwiska, i wiemy, gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże – oświadczył Duda.

Marszałek Sikorski stwierdził, że te słowa budzą niepokój i są „na granicy groźby karalnej”.

źródło: natemat.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.