Leczysz gorączkę w podobny sposób? Strasznie sobie szkodzisz, specjaliści nie mają wątpliwości

Leczysz gorączkę w podobny sposób? Strasznie sobie szkodzisz, specjaliści nie mają wątpliwości Źródło: Pixabay.com viktorpugno6

Gorączka jest jednym z pierwszych ostrzegawczych sygnałów, jakie wysyła nam chory organizm. Wiele osób leczy ją w nieprawidłowy sposób, specjaliści ostrzegają.

Gorączka jest często pierwszym objawem chorobowym, za pomocą którego organizm informuje nas, że nie jest w najlepszej kondycji. Specjaliści ostrzegają przed leczeniem jej w popularny sposób - można bardzo sobie zaszkodzić. Bardzo wiele osób popełnia ten błąd.

Gorączka stanowi jeden z pierwszych objawów wielu chorób

Choć gorączka sama w sobie nie jest jednostką chorobową, często stanowi jeden z pierwszych objawów, przez który organizm sygnalizuje nam, że nie jest w najlepszej kondycji. Podwyższona temperaturą ciała spowodowana jest przestawieniem ośrodka termoregulacji w podwzgórzu na wyższy poziom, spowodowanym m.in. atakiem wirusów, bakterii, grzybów, obecnością ciał obcych, alergenów, martwych fragmentów tkanek czy chemicznych pirogenów. 

Gorączka to naturalna postawa obronna zagrożonego organizmu. Umownie o stanie podgorączkowym u ludzi mówimy wówczas, gdy temperatura ciała wynosi powyżej 37 stopni Celsjusza, zaś o gorączce, jeśli przekroczy 38 stopni. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia, ponieważ np. po wysiłku fizycznym temperatura ciała u całkowicie zdrowej osoby może wzrosnąć nawet o 0,5 stopnia. U kobiet wpływ na temperaturę ciała może mieć również cykl menstruacyjny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gorączka może mieć różne podłoże chorobowe

Wiele osób gdy tylko zauważy u siebie gorączkę, od razu sięga po antybiotyk. Specjaliści ostrzegają przed tym sposobem leczenia podwyższonej temperatury, ponieważ sama w sobie nie jest chorobą, a objawem. Leczenie powinno zostać dostosowane do diagnozy lekarza, inaczej może wywołać bardzo niepożądane skutki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nadchodzą kolejne obostrzenia ws. koronawirusa w Polsce. Chodzi o sklepy i pracę

2. Nie żyje prawdziwa legenda. Zmarł uwielbiany dziennikarz, informacje przekazała żona

W przypadku, gdy przyczyną podwyższonej temperatury jest infekcja bakteryjna, lekarz istotnie może zalecić terapię antybiotykiem. Jeśli jednak gorączkę wywołał wirus, należy objawowo zbijać wysoką temperaturę. Zastosowanie antybiotyku w przypadku infekcji wirusowej może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Warto skonsultować swój stan z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Znana polityk pobita na śmierć, syn miał nie mieć dla niej litości. Porażające sceny, wielu Polaków nie kryje wściekłości
  4. Leczysz gorączkę w podobny sposób? Strasznie sobie szkodzisz, specjaliści nie mają wątpliwości
  5. Koszmarne sceny w północno-zachodniej Polsce. Wzrasta zagrożenie zdrowia i życia, żywioł był bezlitosny
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

źródło: Parenting

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News