Podczas piątkowych obrad Sejmu, na których poruszano kwestię ustawy medialnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, opozycja ostro krytykowała obóz rządzący. Paweł Kukiz oskarżył PiS m.in. o postępowanie gorsze niż robili to bolszewicy.

Jak pisaliśmy wcześniej, podczas piątkowych obrad Sejmu projekt ustawy medialnej PiS trafił do prac w komisjach sejmowych mimo dużego sprzeciwu opozycji. Podczas obrad doszło również do kilku wyjątkowo gorących wystąpień – głównie po stronie opozycji, w tym posłów Kukiz’15.

Jednym z gorętszych wystąpień było przemówienie Pawła Kukiza, który oskarżył rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz kontrolowaną przez niego Telewizję Polską o działania gorsze niż bolszewickie.

 – Przypomnijcie sobie co zrobiła teraz wasza telewizja, bo ona jest w waszych rękach. Jaki potężny hejt za podanie dłoni. Ludzie, tak nie robili nawet bolszewicy! Wmówiliście ludziom, że były jakieś umowy. Przysięgam z tego miejsca – nie było żadnych umów. Co wyście zrobili, jakim prawem? My jeszcze raz podejdziemy do tych rozmów, bo Rzeczpospolita jest ponad nami – grzmiał z mównicy sejmowej Paweł Kukiz.

W piątek Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy medialnej i skierował go do prac w komisji. Najważniejsze założenia ustawy to m.in. stworzenie mediów narodowych i wprowadzenie w życie obowiązkowej składki audiowizualnej.

ZOBACZ TAKŻE – Liroy o rząd PiS: Robicie z Sejmu parodię!

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również