Podczas dzisiejszego nadzwyczajnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego emocje sięgają zenitu. Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean Claude-Juncker zwrócił się do brytyjskich europosłów pytając ich co jeszcze robią w europarlamencie. 

Jean Claude-Juncker zapowiedział, że wszelkie rozmowy z przedstawicielami Wielkiej Brytanii zostają zawieszone do momentu aż brytyjskie władze oficjalnie ogłoszą datę wyjścia swojego kraju z Unii Europejskiej.

 – Jestem przeciwny próbom podejmowania nieformalnych, sekretnych negocjacji z Wielką Brytanią. Zakazałem komisarzom i dyrektorom generalnym (Komisji) podejmowania negocjacji z Wielką Brytanią. Nie będzie negocjacji, dopóki nie będzie notyfikacji Wielkiej Brytanii – powiedział Juncker.

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego emocje sięgnęły zenitu. Rozgoryczony obrotem spraw przewodniczący Komisji Europejskiej zwrócił się do brytyjskich europosłów – w tym do Nigela Farage’a – pytając ich co jeszcze robią w europarlamencie skoro ich kraj nie chce być już częścią europejskiej wspólnoty.

 – Dziwię się, że jeszcze tu jesteście? Chcieliście wyjścia, wasi obywatele chcieli wyjścia… dlaczego wciąż tu jesteście? – powiedział w stronę Brytyjczyków Juncker.

Oberwało się również twarzy Brexitu, brytyjskiemu politykowi Nigelowi Farage’owi, któremu Juncker oświadczy uszczypliwie, że to jego ostatni raz gdy bije brawo w tym budynku. Przewodniczący KE demonstracyjnie blokował również fotografom dostęp do brytyjskiego polityka.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

bh, źródło: interia