GORĄCO pod Sejmem! Ludzie wyrywają barierki, policja panikuje, zaraz będzie dym

GORĄCO pod Sejmem! Ludzie wyrywają barierki, policja panikuje, zaraz będzie dym Źródło:

Gorąco pod polskim Sejmem. Rozwścieczony tłum ludzi zebrał się pod Sejmem i głośno wyraża dezaprobatę wobec zmian w polskim sądownictwie. Napięcie rośnie, a demonstrujący uderzają w barierki i starają się je wyrwać. Policja zaczyna panikować i boi się eskalacji. 

Pod Sejmem w dwóch miejscach, w których znajdują się wyjazdy z parlamentarnego kompleksu, zebrały się grupy manifestantów, którzy sprzeciwiają się reformom sądownictwa przeprowadzanym przez obóz Prawa i Sprawiedliwości. Demonstrujący są przekonani, że Jarosław Kaczyński i jego formacja chcą w ten sposób zniszczyć polski wymiar sprawiedliwości i wprowadzić do niego swoich wiernych ludzi. ZOBACZ TAKŻE: Protesty ws. sądów to nic przy tym, co nastąpi. Oto najważniejsza ustawa jesieni Członkowie takich organizacji jak Komitet Obrony Demokracji oraz Obywatele RP zebrali się pod Sejmem pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, deszczu i chłodnej temperatury. Frekwencja nie jest wysoka, ale manifestanci są wyjątkowo głośni i dość agresywni. Policjanci zebrani przy wyjazdach z Sejmu boją się eskalacji napięcia i wybuchu zamieszek.

Napięcie rośnie

Demonstrujący stanęli naprzeciwko oddziałów policji, które odgrodziły się barierkami. Zaczęli mocno w nie uderzać, skandować antyrządowe hasła i szarpać je na tyle mocno, że za chwilę mogą je wyrwać. To może doprowadzić do bezpośredniego starcia z policją, która nie jest w stanie uspokoić rozwścieczonych ludzi. Funkcjonariusze są już przygotowani do ewentualnych aresztowań. ZOBACZ TAKŻE: Sądy? Dzisiaj do Sejmu trafił 20 razy bardziej kontrowersyjny projekt Na całej ulicy Górnośląskiej słychać hałas wywołany przez silne uderzenia w barierki oraz głośne antyrządowe hasła takie jak "Nie oddamy Konstytucji", "Precz od sądów", "Obronimy sądy" oraz "Precz z Kaczorem dyktatorem".

Awantura o sądy

Przeciwnicy rządu PiS są oburzeni reformami w sądownictwie i ogłosili, że nie odpuszczą posłom. Aż do głosowania zamierzają oblegać budynek polskiego parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość wprowadza zmiany w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym. Według przeciwników reform, doprowadzą one do totalnego upolitycznienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, co skończy się tragicznie i naruszy fundament ustroju demokratycznego. Z kolei zwolennicy reform przekonują, że polskie sądy działają na tyle fatalnie, że nie mogą pozostać niezmienione. Kto ma rację w tym sporze? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy czytelnikom.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News