GwRsyQAo
fot. pixabay / flickr
Wiadomości Pikio - 30 Kwietnia 2017

Gorąco na linii Niemcy-Szwajcaria. Tak źle nie było od dekad

Tak napiętej sytuacji pomiędzy Niemcami a Szwajcarią nie było od dekad. Jak poinformowały niemieckie media, doszło do aresztowania szwajcarskiego szpiega. 

Do zatrzymania Daniela M., 54-letniego obywatela Szwajcarii doszło w ubiegły piątek, we Frankfurcie nad Menem. Według informacji jakie uzyskały niemieckie media, zatrzymany Szwajcar zajmował się inwigilacją osób, niemieckich banków i instytucji finansowych, które próbowały ustalić dane osobowe obywateli Niemiec ukrywających swoje majątki w szwajcarskich bankach. Mężczyzna uzyskiwał informacje poprzez kradzież pożądanych danych z banków i instytucji. Szwajcarskie władze wysłały swojego szpiega do Niemiec zapewne z uwagi na fakt, iż przez ostatnie dziesięć lat, niektóre niemieckie landy kupowały informacje o nieuczciwych obywatelach Niemiec, którzy ukrywali swoje majątki w szwajcarskich bankach. Szwajcaria wyraziła swoje oburzenie takimi działaniami i oświadczyła, że niemieckie władze postępowały nielegalnie. Wszystko razem sprawia, że stosunki niemiecko-szwajcarskie są bardzo napięte, tak źle nie było od dekad. Na razie nie wiadomo jak Szwajcaria zareaguje na zatrzymanie swojego szpiega przez niemieckie służby. Według oficjalnych szacunków niemieckich władz, obywatele naszego wschodniego sąsiada mogą w Szwajcarii ukrywać majątki warte w sumie ponad 80 miliardów euro.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News