Sytuacja w Wielkiej Brytanii po atakach terrorystycznych w Manchesterze i Londynie coraz bardziej się zaognia. Narasta konflikt etniczny i religijny na Wyspach, a jego skutki mogą być tragiczne. Angielscy nacjonaliści wydają się przygotowani na ewentualne starcie. 

Muzułmanie w wielu miastach Zjednoczonego Królestwa żyją w strachu przed obarczeniem odpowiedzialnością za zamachy i linczem. W Bradford środowiska narodowe wystosowują listy do miejscowych muzułmanów, w których wyzywają ich od „szumowin” i grożą agresją i śmiercią.

Groźby dotyczą także kobiet. W jednym z listów nacjonaliści zagrozili użyciem kwasu na tych, które zdecydują się na noszenie zakrywającego twarz, arabskiego stroju. Przemocy nie unikną muzułmańscy mężczyźni, kokietujący białe kobiety. Inspiracją była działalność islamskich gangów gwałcicieli w Rochdale, Rotherham, Newcastle i Oxfordzie.

– Od teraz będziemy atakować kwasem każdego, kto nosi tę śmieszną czarną maskę, w okolicy waszego placu, w Bradford i w pozostałych miejscach – czytamy.

Nie zanosi się na spadek napięcia. 9 września Angielska Liga Obrony szykuje wielki marsz ulicami Bradford. Odbędzie się pod hasłem „ochrony Brytyjczyków przed wojującym islamem” i zapewne postawi miejscowe służby w stan gotowości. Organizacja odrzuca oskarżenia o prowokacje, wydarzenie odbędzie się jednak na dzień przed muzułmańskim Świętem Ofiarowania.

źródło: polishexpress.co.uk

...

Zobacz również

Plaże to miejsce relaksu ale i przerażających, seksualnych zbrodni. Oto najgorsze z nich

Zobacz również