Kryzys migracyjny w Europie nasila się. Kilka państw zdecydowało już o zwiększeniu kontroli na granica, lub ich zamknięciu. Do grona tych państw dołączyła Austria.

Republika Austrii podobnie jak Polska początkowo nie zgodziła się na przyjęcie obowiązkowych kwot imigrantów przybywających tłumnie do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki. W celu ochrony swoich granic postawiła w stan gotowości armię.

Plany wysłania wojska na granicę w Włochami wyjawił z rozmowie z Kronenzeitung minister obrony Austrii PeterDoskozil.

– Spodziewam się, że kontrole graniczne wprowadzone zostaną bardzo prędko – powiedział Doskozil.

Inny minister w austriackim rządzie, szef MSZ Sebastian Kurz stwierdził, że przygotowania do obrony granicy w Brenner są słuszne i potrzebne.

Do Tyrolu wysłano 4 wozy opancerzone, a w gotowości czeka 750 żołnierzy. Gotowość operacyjną osiągać mają w ciągu 72 godzin. Zaniepokojenie decyzją wyraziły Włochy. Włoskie MSZ wezwało ambasadora Austrii do złożenia wyjaśnień. Mario Giro, wicepremier Włoch, wyznał, że jego kraj czuje się opuszczony przez resztę Europy.

– Europa nam nie pomaga, Austria histeryzuje, a Francja się myli, bo uchodźcy ekonomiczni też potrzebują pomocy humanitarnej – powiedział Giro.

https://twitter.com/AargauerZeitung/status/882434135498686464?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F7%2C114871%2C22053062%2Caustria-wysyla-wojsko-na-przelecz-brenner-musimy-wprowadzic.html

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również