Kim jest Góra z Gry o Tron? Wydawało się, że już nie żyje

Kim jest Góra z Gry o Tron? Wydawało się, że już nie żyje Źródło: facebook.com/HafthorBjornsson

Góra - Gra o Tron. Kim jest olbrzym z serialu? Ile ma wzrostu najpotężniejszy bohater Gry o Tron? Czy Gregor Clegane nadal żyje? Kontrowersyjna postać na pewnym etapie fabuły była kluczowa. Kim jest obecnie i jakie ma zadania?

Góra - Gra o Tron to amerykański serial fantasy stworzony dla stacji HBO, na podstawie sagi "Pieśń lodu i ognia" autorstwa George'a R.R. Martina. Na szklanym ekranie zadebiutował wiosną 2011 roku i z odcinka na odcinek zyskiwał popularność. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych seriali na świecie, a w Polsce najchętniej oglądaną pozycją w ramówce HBO.

Nic dziwnego, tajemnicze historie, wielkie przygody i groza ciągłej walki złożone na wybitny scenariusz to coś, co fani dobrego kina lubią najbardziej. W historii trwającej przez osiem sezonów przewinęła się masa charakterystycznych postaci. Jedną z nich potężny Gregor Clegane - Góra.

Gra o Tron - Góra. Kim jest bohater?

Sir Gregor Clegane jest pasowanym rycerzem, głową rodu Clegane'ów, a także zaprzysiężonym chorążym Lannisterów. W Westeros, ze względu na swoją sylwetkę, olbrzymią budowę oraz nieludzką siłę, znany jest jako Góra. Walczący w zbroi płytowej, tak ciężkiej, że nie byłby w niej w stanie walczyć zwykły rycerz, uznawany jest za jednego z największych wojowników na kontynencie. W trwającej Wojnie Pięciu Królów wojska dowodzone przez bohatera sieją grozę, zniszczenie oraz terror w Dorzeczu, a także innych terenach, w których trwa konflikt. Jego największym pojedynkiem, a zarazem jedną z najbardziej brutalnych i widowiskowych scen serialu był pojedynek z Oberynem Martellem.

Gra o Tron - Góra i jego wzrost

Postać Gregora Clegane'a wykreowana została aż przez trzech aktorów. Każdy z nich przechodził specjalny casting oraz musiał sprostać wymaganiom dotyczącym sylwetki, aby jak najbardziej przypominał postać opisywaną w książce.

W 1 sezonie hitowego serialu w postać olbrzyma wcielił się Australijczyk Mark Stevens. Aktor, kulturysta, a także miłośnik sztuk walki mierzy 213 centymetrów i waży 138 kilogramów. Chociaż jego kreacja bardzo przypadła do gustu fanom, był on zmuszony zrezygnować z udziału w produkcji.

Jego miejsce zajął aktor pochodzący z Walii, Ian Whyte i bez wątpienia było to godne zastępstwo. Ian wcześniej pracował już na planie serialu wcielając się w rolę białego wędrowca. Jego wymiary to 216 centymetrów oraz 117 kilogramów. Ostatnim odtwórcą roli Góry był ten, którego widzowie polubili i zapamiętali najbardziej. Hafþór Júlíus Björnsson to islandzki koszykarz i strongman. Dla warzącego 180 kilogramów i mierzącego 206 centymetrów aktora czwarty sezon oraz zawarty w nim pojedynek z Oberynem był kluczowy - przynajmniej ze względu na odgrywaną postać.

Chociaż wszyscy wymienieni aktorzy bez wątpienia mogą pochwalić się olbrzymim wzrostem, bohater, w którego się wcielili, był jeszcze potężniejszy. Gregor Clegane - Góra to mierzący 2.4 metra i ważący około 190 kilogramów wojownik.

Gra o Tron. Góra - śmierć bohatera

W czwartym sezonie mogliśmy oglądać jedną z najbardziej widowiskowych scen w serialu. Pojedynek z Oberynem był niezwykle ciężki i trudny, a jego finał należał do strasznie brutalnych. Olbrzym wpychając swoje wielkie palce do oczu przeciwnika miażdży mu czaszkę i wygrywa bitwę. Wcześniej zostaje raniony włócznią nasączoną trucizną co prowadzi do długiej agonii.

Kiedy widzom wydawało się, że to koniec Góry w serialu, ten niespodziewanie trafia pod opiekę Qyburna, który po wielu eksperymentach wskrzesza bohatera. Zostaje on tego momentu wiernym wojownikiem i poddanym Cersei Lannister.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  2. Ogromna burza po ostatnim odcinku Gry o tron. Nawet aktorka była zaskoczona
  3. Gra o Tron - S08E02. Gdzie obejrzeć online? Kontrowersje w odcinku
  4. Gra o Tron sezon 8 - spoilery! Nie możesz się doczekać?
  5. Kto zginie w 8 sezonie Gry o Tron? "Ostatni zwiastun zdradza zwycięzcę"
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News