Wielka awaria Google w Polsce. Internauci w furii

Wielka awaria Google w Polsce. Internauci w furii Źródło: Fot. Pexels.com

Google, najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa i potężny koncern trzymający w swoich rękach, chociażby serwis YouTube, przechodzi dziś przez poważne problemy techniczne. Polska została nimi dotknięta najbardziej w całej Europie. Wiele osób nie jest w stanie słuchać ulubionej muzyki, czy wyszukać niezbędnych informacji.

Google jest obecnie największą wyszukiwarką internetową na całym świecie i wyprzedza swoich popularnych konkurentów o dziesiątki procent udziału w rynku. Założona pod koniec zeszłego wieku firma rozrosła się do takich rozmiarów, że stała się niemal synonimem sieci "WWW", a na pewno najbardziej przydatnym narzędziem podczas jej użytkowania.

Firma operuje na niemal całym globie, skutecznie pozostawiając inne wyszukiwarki w tyle i wchodząc w branże, które początkowo nie były nawet jej celem. Dziś Google oferuje m.in. mapy nawigacyjne, świetne zdjęcie satelitarne, pocztę elektroniczną, tłumacza, statystyki, a nawet YouTube. W końcu misją założycieli było skatalogowanie światowych zasobów informacji dostępnych online.

Teraz jednak wielu użytkowników, dla których nie ma sieci bez charakterystycznego kolorowego napisu, przeżywa prawdziwe trudności. Wszystko dlatego, że usługi Google "kuleją" na znacznym obszarze Polski, głównie zachodniej.

Google ma problemy techniczne

Gigant, który codziennie analizuje i przyswaja miliardy informacji, także może mieć chwile słabości. Google nie jest tutaj wyjątkiem, choć bez wątpienia jego brak może być najbardziej uciążliwy, w porównaniu np. do braku Facebooka. W każdym razie wielu internautów przeżywa dziś prawdziwe nerwy w związku z całkowitą niedostępnością usług w niemal całej Polsce.

Dotknięte awarią zostały także m.in. południowa część Wielkiej Brytanii, kraje Beneluksu, Niemcy, północne Włochy i pogranicze pakistańsko-indyjskie. To jednak w naszym kraju usterka przybrała swoją najgorszą formę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Problemy techniczne zostały w wielu lokalizacjach szybko zażegnane, lecz nie zmienia to faktu, że napsuły krwi milionom osób. Wciąż nie wiadomo, dlaczego akurat Polska w tak dużym stopniu odczuła awarię.

Niedawno nie działał Facebook

W zeszłym roku kilkukrotnie dochodziło do awarii popularnego portalu społecznościowego. Facebook odmówił posłuszeństwa milion użytkowników na całym świecie (o czym informowaliśmy na Pikio.pl), lecz ponownie głównie w Europie. Co ciekawe dochodziło także do awarii samego połączonego z nią komunikatora Messenger. 

Trudności odczuwalne były głównie w Europie Zachodniej, w szczególnym stopniu na Wyspach Brytyjskich. Problemy zostały jednak dość szybko usunięte.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mówił, że "z Pauliny zrobi k**wę". Zadał jej i dziecku kilkadziesiąt ciosów nożem
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła swój sekret. "Zrobiła z siebie pośmiewisko"
  3. Niewiarygodne! Giertych będzie przesłuchiwał Kaczyńskiego?
  4. Wzrost i waga Barbary Kurdej-Szatan zaskakuje. Ma świetne wymiary
  5. Co studiował Marcin Prokop? Wykształcenie prowadzącego DD TVN jest imponujące

 

Następny artykuł