Google wprowadza nowe programy, które mają kontrolować treści zamieszczane przez użytkowników w internecie. Wojnę globalnej korporacji wypowiada 4chan, który zamierza w sprytny sposób doprowadzić do zablokowania wyszukiwarki.

Ostatnio jest stało się głośno na temat Google, przez komunikator Allo, który szpiegował użytkowników. Oprócz tego, korporacja wprowadziła nowe wytyczne dla reklamodawców do Youtube, dzięki nim wielu autorów straci finansowanie. Poza tym uruchomiono program Heroes zachęcający do donoszenia na niepoprawnych użytkowników.

Teraz Google startuje ze sztuczną inteligencją o nazwie Jigsaw Conversation. Jej zadaniem ma być maszynowe uczenie się wykrywania mowy nienawiści. Już po pierwszych testach program osiągnął o wiele wyższą skuteczność niż filtry opierające się na słowach kluczowych oraz szybkość nieosiągalną dla ludzkich moderatorów. Dzięki temu sztuczna inteligencja niemal w czasie rzeczywistym blokuje internetowych trolli i hejterów. Oprócz tego bez problemu rozpoznaje mutacje obraźliwych słów, oznaczając przy tym piszących je użytkowników jako internetowych prześladowców.

Z odsieczą przybywają użytkownicy 4chan, portalu będącego oazą trolli. W swojej przebiegłości użytkownicy rozpoczęli akcje, której celem jest zablokowanie przez sztuczną inteligencje samej przeglądarki oraz zniszczenie marki Google.  Ich plan polega na zastąpieniu najbardziej obraźliwych słów przez nowe słowa, głównie nazwy korporacji. W ten sposób na przykład słowo „nigger” zostało zastąpione przez „Google”. Dzięki temu korporacja będzie musiała wymyślić nowy sposób na ocalenie swojego wizerunku, gdyż coraz częściej jej nazwa pojawia się w kontekście nie do przyjęcia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: dobreprogramy.pl

...

Zobacz również