Dosyć niespotykaną często wpadkę zaliczył światowy gigant Google w swoim serwisie oferującym internautom dostęp do map. Przez kilka dni znaczna część Polski została oddana w granice Federacji Rosyjskiej. Internauci żartują, że „za wcześnie Google zmieniło granice” po tym jak dostało od Rosji tajne plany spodziewanych operacji militarnych”.

Dla światowego giganta internetowego Google pracuje tysiące specjalistów więc taka wpadka nie powinna się zdarzać, a jednak – przez kilka dni, z niewiadomych przyczyn, znaczna część Polski północnej została oddana w granice Federacji Rosyjskiej.

Po wpisaniu w Google hasła „mapa Polski” naszym oczom ukazywała się „zaktualizowana” mapa naszego kraju, który został pozbawiony terenów na północnym wschodzie, gdzie graniczymy z Rosją. Zostały nam odebrane takie miasta jak m.in. Lidzbark Warmiński, Braniewo i Pasłęk.

Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilka dni, do czasu aż Google zostało zalane przez polskich internautów informacją o potężnej pomyłce. Niektórzy z nich żartują teraz, że Google pośpieszyło się z wdrażaniem nowych granic po tym jak uzyskał od Rosji tajne plany przyszłych operacji militarnych – tak jak ma to miejsce z Krymem.

Internetowy gigant nie komentuje sprawy i nie wyjaśnia dlaczego doszło do takiej pomyłki.

fot. google maps
fot. google maps
fot. google maps
fot. google maps

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: niezalezna

...

Zobacz również