Google zdecydowało się na krok, który odmieni na dobre najsłynniejszą wyszukiwarkę świata. Funkcja, z której firma właśnie rezygnuje była tematem niejednego internetowego mema.

Mowa o usłudze Instant Search. Do tej pory, kiedy wpisywaliśmy do wyszukiwarki daną frazę, google sugerowało nam jej uzupełnienie. Usługa wiele mówiła o kondycji danego społeczeństwa. Przykładowo, wpisując hasło „co zrobić z”, dowiadywaliśmy się, jakich porad najczęściej wyszukują internauci.

Instant Search funkcjonowało od 7 lat. Jego celem było ułatwienie internautom wyszukiwania treści. Czasy się jednak zmieniły i dziś usługa zamiast pomagać, utrudnia korzystanie z internetu. Tak przynajmniej swojej decyzji broni Google.

Dla osób korzystających ze smartfonów, pasek z sugerowanymi hasłami do wyszukania jest uciążliwy. Przesłania pół ekranu. Dlatego Instant Search nie będzie już działać w wersji mobilnej.

Użytkownicy komputerów również powinni przygotować się na zmiany. Słowa nie będą same dopisywały się do wpisanej frazy. Sugestie pojawią się jedynie pod linią wpisywania.

źródło: next.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również