Sprawa wody Żywiec Zdrój, którą nagłośniła na Facebooku Miriam Shaded, zatoczyła już szersze kręgi. Jak pisaliśmy niedawno, znana działaczka prawicowa wezwała do bojkotu popularnej marki wody, ponieważ na butelce znalazła półksiężyc. Shaded uznała, że to przemycanie treści muzułmańskich i od razu ogłosiła to w sieci. Z przekąsem do sprawy odniósł się popularny w sieci Krzysztof Gonciarz.

Znany z YouTube’a Gonciarz postanowił dorzucić swoje trzy grosze do sprawy bojkotu. Na Facebooku opublikował wpis, w którym uderzył w Miriam Shaded. W przedrzeźniającym ją tonie sparodiował jej post, w którym zachęca do bojkotu wody Żywiec Zdrój.

Gonciarz posłużył się jednak innym przykładem. Jak napisał, nie odniósłby się do całej sprawy, gdyby nie znalazł przypadkiem w Japonii pachołków drogowych z symbolem krzyża. We wpisie, w którym ostrzega przed „inwazją kulturową chrześcijan na shintoistyczno-buddyjską Japonię” bezlitośnie sparodiował Miriam Shaded. Zaczął od tych samych słów, którymi posłużyła się wcześniej prawicowa aktywistka.

– Dla mnie symbole mają znaczenie. Jak krzyżyk na piersi, jak obrączka na palcu. Mamy tu do czynienia z inwazją kulturową Chrześcijan na shintoistyczno-buddyjską Japonię poprzez koncern producentów pachołków drogowych. 1. Koncerny produkujące pachołki drogowe chcą się przypodobać wyznawcom Jezusa? 2. Wyznawcy Jezusa w koncernach produkujących pachołki drogowe stanowią większość, niż zwykli japońscy obywatele innych wyznań – nabija się Gonciarz.

...

Zobacz również

źródło: facebook.com/KrzysztofGonciarz