godziny dla seniorów
UnsplashVlad Frolov
Joanna Szwalikowska - 20 Października 2020

Porażające fakty ws. godzin dla seniorów. Nikt nie spodziewał się przykrych informacji

Zgodnie z rozporządzeniem godziny dla seniorów wprowadzone zostały w czwartek 15 października. Niestety, jak się okazuje, wprowadzenie tego ograniczenia może mieć fatalny wpływ na handel. Nikt nie spodziewał się tak fatalnych wieści.

Godziny dla seniorów to jedno z obostrzeń oraz ograniczeń w handlu, które zostały wprowadzone przez rząd w związku z dynamicznym rozwojem pandemii koronawirusa. Zdaniem ekspertów obecna sytuacja w kraju może mieć fatalny wpływ na ceny usług oraz ceny w handlu detalicznym.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Godziny dla seniorów - fatalne informacje dla Polaków

- Zdaniem dr. Sławomira Dudka, głównego ekonomisty Pracodawców RP wprowadzenie przez rząd kolejnych obostrzeń i ograniczeń w handlu, a także rosnąca liczba "czerwonych stref" wywołają silną presję na wzrost cen usług i cen w handlu detalicznym - poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Jak wynika z informacji publikowanych przez NBP oraz analiz GIS, niestety inflacja w Polsce ma się bardzo dobrze. Według GUS od stycznia bieżącego roku wyniosła ona 3,6 proc, w usługach było to 6,8 proc. z kolei ceny żywności miały wzrosnąć aż o 5,5 proc. Zdaniem doktora Sławomira Dudka, nie ma dużych szans na to, żeby w najbliższym czasie inflacja zwolniła. Oznacza to, że czekają nas kolejne podwyżki cen w sklepach oraz usługach.

- Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w handlu, wprowadzono "godziny dla seniora", a także limity zagęszczenia w placówkach handlowych na większości powierzchni Polski. Rośnie też liczba "czerwonych stref", co uderzy w sektor usług - skomentował ekspert.

Jego zdaniem obostrzenia takie jak, godziny dla seniorów będą wywoływały silną presję na wzrost zarówno cen usług, jak i tych w handlu detalicznym. Oznacza to, że z końcem roku łączna inflacja utrzyma się na poziome powyżej 3 proc. Wypowiedział się również na temat zakazu handlu w niedzielę.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Porażająca wiadomość ze szkoły podstawowej. Uczniowie i rodzice roztrzęsieni

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

- W świetle tego wszystkiego bardzo nieracjonalne jest utrzymywanie zakazu handlu w niedzielę. Oprócz aspektów ekonomicznych, w tym niepotrzebnej presji na inflację, generuje to dodatkowe ryzyko epidemiczne, bo prowadzi do zwiększenia zagęszczenia klientów w sklepach - wskazał dr Sławomir Dudek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zaniosła ciało psa do weterynarza, aby je skremować. Lekarza zamurowało, zadzwonił po pomoc
  3. Patogwiazda Fame MMA pokazała swoją intymność w sieci. Wrzuciła zdjęcie, pokazała za dużo (FOTO)
  4. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  5. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  6. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  7. "Jeden z dziesięciu": najtrudniejsze pytania z finałowych odcinków. Mało kto zna odpowiedzi na wszystkie
  8. Gessler w bezceremonialny sposób odniosła się do horrendalnych cen w nowej restauracji. Tylko za zupę trzeba zapłacić 60 zł
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News