Godziny dla seniorów powinny obowiązywać także w weekendy?
East News Jakub Kaminski
Irmina Jach - 17 Października 2020

Czy godziny dla seniorów powinny też obowiązywać w soboty i handlowe niedziele?

Godziny dla seniorów, które obowiązywały wiosną tego roku, zostały przywrócone przez rząd. Od ostatniego czwartku, 15 października, emeryci, którzy ukończyli 65. rok życia, ponownie mogą robić bezpieczne zakupy pomiędzy 10:00 a 12:00 każdego dnia roboczego. Niektórzy uważają, że rozwiązanie to powinno obowiązywać także w soboty i niedziele. Poparlibyście taki pomysł?

Godziny dla seniorów to rozwiązanie, które ma na celu zadbanie o bezpieczeństwo osób w podeszłym wieku, które są najbardziej narażone na niebezpieczne powikłania, które są konsekwencją zachorowania na COVID-19. Rząd robi wszystko, by przedstawiciele najstarszej grupy społecznej mogli unikać przebywania w zatłoczonych miejscach publicznych oraz nie decydowali się na wyjazdy poza miejsce zamieszkania. Wielu Polaków uważa, że w obliczu rekordowych zakażeń trzeba zdecydować się na kolejne kroki.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Godziny dla seniorów powinny obowiązywać także w weekendy?

Godziny dla seniorów w sklepach, aptekach i drogeriach, na mocy najnowszej decyzji rządu, wróciły po długiej przerwie. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a olbrzymia liczba nowych zarażeń skłoniła rządzących do objęcia powiatów w całym kraju żółtymi i czerwonymi strefami. Polacy muszą stosować się do bardzo rygorystycznych zasad bezpieczeństwa, które mają pomóc w zahamowaniu gwałtownej transmisji niebezpiecznego patogenu.

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Godziny dla seniorów obowiązują pomiędzy 10:00 a 12:00 każdego dnia roboczego. W tych godzinach w aptekach, sklepach i drogeriach nie mogą znajdować się klienci, którzy nie ukończyli 65. roku życia. To duże utrudnienie, które sprawia wiele niezadowolenia wśród Polaków. Według rządu, jest jednak konieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Fani Kazika i Kultu zamarli. ”Mamy do przekazania tragiczną informację”, muzyk przeżywa dramat

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Seniorzy nie mogą liczyć na przywileje w soboty i niedziele. W tych dniach wszyscy Polacy mogą robić zakupy o dowolnej porze. Uważacie, że dla bezpieczeństwa emerytów, godziny dla seniorów powinny obowiązywać także w weekendy?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczne, niewybaczalne błędy podczas panierowania kotletów. Dlatego schabowe nie wychodzą chrupiące
  2. Adam Małysz przekazał tysiącom Polaków druzgocące wiadomości. Chodzi o nowy sezon skoków
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. Sztuczna Inteligencja postawi diagnozę szybciej niż lekarz. Zaskakujące badania naukowców, to rewolucja

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News