Godziny dla seniorów wracają
East News Jakub Kaminski
Irmina Jach - 11 Października 2020

Godziny dla seniorów obejmą o wiele więcej osób. Wiemy kogo i od kiedy obowiązują

Godziny dla seniorów w sklepach, aptekach i drogeriach będą obowiązywać już od najbliższego czwartku, 15 października. Tak jak wiosną w godzinach od 10:00 do 12:00 zakupy w placówkach handlowych będą mogły robić wyłącznie osoby, które ukończyły konkretny rok życia. Z najnowszych informacji wynika, że tym razem zmiany obejmą o wiele więcej Polaków.

Godziny dla seniorów w aptekach, drogeriach i sklepach to obostrzenie, które budzi liczne kontrowersje wśród obywateli naszego kraju i specjalistów w zakresie ekonomii. Rząd, w reakcji na rekordowe liczby zakażeń, które odnotowuje się w ostatnich tygodniach, postanowił jednak przywrócić tę zasadę. Media donoszą, że tym razem godziny dla seniorów obejmą znacznie więcej osób. Wiemy, kogo i od kiedy będą obowiązywać.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Godziny dla seniorów będą obowiązywać już od najbliższego czwartku

W sobotę, 10 października, odbyło się zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Specjaliści i przedstawiciele rządu rozmawiali na temat niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju. Niemal natychmiast Polacy poznali informacje na temat podjętych decyzji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Na rządowym zespole (...) podjęliśmy decyzję, że wprowadzamy godziny dla seniorów. Tak jak to było wiosną, od 10 do 12, w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach, naprawdę dajmy w tym czasie, drodzy rodacy, zrobić zakupy naszym seniorom - mówił podczas konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział, że bezpieczne zakupy będą mogły robić osoby, które ukończyły 60. rok życia. To kluczowa zmiana. Wiosną limit wiekowy był o pięć lat wyższy. W godzinach od 10:00 do 12:00 zakupy w sklepach mogły robić wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia, a nie 60. roku życia jak dotychczas. Oznacza to, że godziny dla seniorów obejmą znacznie większe grono Polaków. Na ten moment nie opublikowano jednak żadnego projektu przepisów w tej sprawie. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nie kryje rozczarowania decyzją rządu.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Wstrząsające informacje o Pietrku z „Rancza”. Na samą myśl chce się płakać

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

- Jest to rozwiązanie znane z okresu od marca do maja bieżącego roku, gdy podstawowym jego skutkiem była dezorganizacja pracy sklepów i ciągnące się metrami kolejki konsumentów czekających na możliwość zrobienia zakupów - napisano w oświadczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Straszne nagranie wyciekło do sieci. Pies tylko pisnął, potraktowała go jak przedmiot
  2. Iga Świątek absolutną rekordzistką. Polka przebiła największe legendy tenisa
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Wystarczy szczypta, by kawa zachwyciła Cię smakiem. Zdrowotne walory też rozkładają na łopatki

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News